Jak uratować zmechacone ubrania?

Jak odświeżyć zmechacone swetry i bluzki? Twój ukochany ciuch szpecą brzydkie zmechacenia? Sprawdź, jak się ich pozbyć!
/ 11.09.2014 14:39

Jak odświeżyć zmechacone swetry i bluzki? Twój ukochany ciuch szpecą brzydkie zmechacenia? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Jak uratować zmechacone ubrania?

fot. Fotolia

Nawet jeśli ubranie jest dobrej jakości, mogą się na nim pojawić brzydkie "kuleczki". Zwłaszcza, jeśli to jeden z twoich ulubionych ciuchów i nosisz go naprawdę często. Nie oznacza to jednak, że powinnaś podniszczony sweter czy bluzkę od razu spisywać na straty!

Istnieje kilka sposobów, aby uratować zmechacone ubrania. Oczywiście, supełki możesz po prostu wyskubać palcami - to najbezpieczniejsza metoda, jednak zazwyczaj dość żmudna. Sprawdź inne sposoby!

Jak uratować zmechacone ubrania?

  1. 1. Kup specjalną golarkę do ubrań. Koszt tego urządzenia nie jest wysoki (10-30 zł), a dzięki temu zmechacony ciuch szybko "ogolisz" z nieestetycznych supełków.
  2. 2. Użyj maszynki do golenia - najlepiej bez paska nawilżającego. Musisz być jednak bardzo ostrożna, aby niechcący nie przeciąć tkaniny! Lepiej użyć maszynki, która jest już lekko tępa - po usunięciu zmechacenia, będzie nadawać się już tylko do kosza.
  3. 3. Zastosuj pumeks. Oczywiście, nie bezpośrednio na materiał! Najlepiej zabezpieczyć kostkę starymi rajstopami i dopiero wtedy pocierać nią ubranie. To bezpieczniejsza metoda, niż użycie maszynki! Pumeksem trudniej zrobić dziury, ale i tak należy uważać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/22.10.2014 15:03
Jest jeszcze jeden sposób - trzeba mokre ubranie włożyć do zamrażarki. Lód rozsadzi supełki i sweter będzie znów puszysty. No i nie ma żadnego ryzyka :)