Jak prać i prasować - przydatne rady

Jak prać i prasować - przydatne rady

Pranie i prasowanie to dwie z często wykonywanych czynności domowych. Ważne jest, by wykonywać je regularnie i nie robić sobie zaległości. Pranie i prasowanie na bieżąco nie jest bardzo uciążliwe.
/ 19.08.2010 18:58
Jak prać i prasować - przydatne rady

Zadbaj o czystość pralki

Niezwykle istotne jest, by prać w czystej pralce. Dlatego koniecznie utrzymuj swoją pralkę w czystości. Możesz raz na w miesiącu wlać do zbiorniczka na proszek do prania szklankę octu i nastawić pustą pralkę. Dzięki octowi pozbędziesz się resztek proszku i płynu do płukania oraz odświeżysz zapach w bębnie pralki. Nie zapominaj też o czyszczeniu filtra pralki.

Pierz w cytrynie, occie i glicerynie

Jeżeli masz w swoim dom poszarzałe ściereczki kuchenne możesz gotować je w wodzie z dodatkiem kilku plastrów cytryny. Następnie dokładnie je wypłucz i wypierz razem z białymi rzeczami.

Cytryna spowoduje, iż ściereczki znowu staną się białe. Cytryna jest naturalnym wybielaczem.

Użycie octu doskonale usunie mydło z twoich myjek do twarzy. Zamocz myjki na kilka godzin w wodzie z octem, a potem upierz je w pralce. Ocet jest również doskonałym środkiem do spryskania przed praniem plam z potu na ubraniach.

Gdy masz do prania ręcznego rzeczy z wełny wlej do ostatniego płukania dwie łyżki gliceryny. Spowoduje ona, iż ubrania będą miękkie.

Prasowanie

Prasowanie najlepiej połącz z oglądaniem Twojego ulubionego serialu czy programu. Istotne jest, abyś prasowała żelazkiem dobrej jakości. Jeżeli możesz kup sobie nowoczesne żelazko, a znacznie ułatwi Ci ono prace. 

Polecamy: Jak sortować tkaniny do prania

Prasowanie stanie się mniej kłopotliwe jeżeli będziesz używała dużej deski do prasownia. Ustaw deskę odpowiednio do swojego wzrostu. Gdy uprasujesz ubrania, które wymagają powieszenia nie zwlekaj, tylko od razu je powieś, by się ponownie nie zmięły.

Czytaj także: Jak prać i prasować tkaniny cz. II

Gdy masz do uprasowania dużą stertę ubrań posegreguj je według temperatury prasowania. Najpierw prasuj te rzeczy, które wymagają najniższej temperatury żelazka, skończ prasowanie na ubraniach wymagających wysokiej temperatury.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)