Jak sprzątać łazienkę?

Jak sprzątać łazienkę?

Łazienka to miejsce, do którego kilkakrotnie w ciągu dnia wchodzą domownicy. Jest to pomieszczenie często używane. Dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo Twoich najbliższych koniecznie utrzymuj je w czystości.
/ 19.03.2018 15:40
Jak sprzątać łazienkę?

Łazienka jest miejscem, które łatwo doprowadzić do stanu zaniedbania, dlatego musisz regularnie wykonywać wszystkie prace związane z utrzymaniem ładu i czystości.

Nie doprowadzaj do zaległości, gdyż ich usuwanie będzie Cie kosztowało dużo czasu, a niekiedy też środków finansowych.

Najlepiej, abyś wprowadziła pewne zasady do Twojego domu, tak by każdy domownik dbał o wspólne użytkowanie łazienki.

Codzienne czynności

Każdego dnia zaraz po kąpieli czy prysznicu umyj wannę, kabinę prysznicową czy umywalkę. Para, która powstaje przy gorącej kąpieli ułatwia zmywanie brudu, gdyż ten rozpuszcza się. Nie zapominaj o wyjęciu włosów, które mogą zapchać odpływ wanny czy kabiny prysznicowej.

Możesz też przetrzeć codziennie użytkowane powierzchnie preparatem czyszczącym, w ten sposób unikniesz potem gruntownego szorowania. Lustro natomiast przemywaj stosując wodę z octem. Zawsze po skorzystaniu z łazienki uporządkuj wszystkie przybory toaletowe, postaw je na swoje miejsce.

Polecamy: Jak zorganizować szafkę ze środkami czystości?

Raz na tydzień

Co najmniej raz w tygodniu wymień domownikom wszystkie ręczniki. Postaraj się raz na tydzień dokładnie umyć podłogę. Koniecznie dobrze ją osusz, gdyż w wilgotnym środowisku bakterie szybko się rozwijają. Bardzo dokładnie myj podłogę koło muszli klozetowej.

Toaleta

Bardzo ważnym elementem w łazience jest toaleta. Musi być ona utrzymana w nieskazitelnej czystości.

Chcąc umyć toaletę nie zapominaj o gumowych rękawiczkach . Najpierw polej toaletę środkiem dezynfekującym pod górną krawędzią muszli i zostaw go na co najmniej pół godziny. Jeżeli regularnie czyścisz toaletę nie będziesz musiał używać silnie chemicznych środków.

Potem umyj wnętrze muszli, krawędź oraz deskę klozetową z obydwu stron. Na koniec spuść wodę.

Czytaj także: Jak sprzątać kuchnię?