Jak pozbyć się pcheł z domu? Mamy sprawdzone sposoby!

Pchły to małe, uciążliwe i gryzące owady, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Jak się ich pozbyć z domu? Co zrobić, by zapobiec ponownej inwazji?
Julia Kot / 28.11.2018 12:52

Chociaż pchły są małe, ich obecność w domu może spowodować wiele szkód. Nie tylko gryzą, powodując silne swędzenie. Pchły przenoszą też groźne choroby, np. bakteryjną chorobę kociego pazura. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na czystość swojego pupila. Podstawą jest regularna kąpiel i stosowanie preparatów na pchły.

Co jeszcze robić, by pozbyć się pcheł i zapobiec inwazji?

  1. Wypierz legowisko i wszystkie przedmioty, którymi bawił się twój zwierzak. Pchły chowają się w pościeli, kocach, dywanach.
  2. Zainwestuj w aerozol, który hamuje proces przekształcania się larw pcheł w dorosłe osobniki.
  3. Odkurz każdy kąt w domu, nie zapomnij o szparach i poduszkach w kanapie. Po odkurzeniu, wyjmij worek i wrzuć go do plastikowej torby. Szczelnie ją zamknij i wyrzuć do śmietnika. W przeciwnym razie pchły szybko znajdą drogę ucieczki z odkurzacza.
  4. Wyczyść listwy, sprawdź zakamarki każdego pomieszczenia. Pchły często składają jaja w szczelinach.

Zobacz także:Jak dbać o dom, w którym mieszkają zwierzęta?Czy wiesz jak pozbyć się pcheł i wszy z sierści kota?Czy wiesz jak pozbyć się pcheł u psów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)