co robić gdy buty farbują, co zrobić z farbującymi butami, jak sprawić żeby buty nie farbowały fot. Fotolia

Co robić gdy buty farbują - porady

Zwalcz problem raz na zawsze!
Weronika Kwaśniak / 19.07.2019 11:02
co robić gdy buty farbują, co zrobić z farbującymi butami, jak sprawić żeby buty nie farbowały fot. Fotolia

Chyba każda z nas co najmniej raz zetknęła się z tym problemem. Po zakupie wymarzonych szpilek, balerin, półbutów damskich, kapci damskich, czy botków okazało się, że przy pierwszym założeniu stopy lub skarpetki mają na sobie sporą część barwnika butów. Ten problem wbrew pozorom dotyczy nie tylko taniego obuwia! Czasem farbują nawet te pary, które kosztowały kilkaset złotych. Czy można coś na to poradzić? Zobacz, co robić gdy buty farbują!

Zastosuj domowe metody

Z problemem farbującego obuwia można rozprawić się na dwa proste sposoby.

  1. Wnętrze buta spryskaj obficie lakierem do włosów. Pozostaw na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia. Kosmetyk stworzy na powierzchni ochronną warstwę! Dla pewności zabieg warto powtórzyć po pewnym czasie - lakier może się wycierać podczas noszenia.
  2. Nasącz ściereczkę octem i przetrzyj kilkakrotnie wnętrze butów. Dzięki tej metodzie utrwalisz barwnik i but przestanie farbować!

Skorzystaj z innych sposobów

Jeśli domowe sposoby na farbujące buty nie pomagają lub nie chcesz ich stosować, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. W sklepach obuwniczych znajdziesz specjalistyczne preparaty, które "impregnują" wnętrze obuwia w taki sposób, że przestaje ono wydzielać barwnik. Innym rozwiązaniem jest wymiana wkładek w butach! 

Zobacz też:

Jak wyczyścić białe buty?
Skrzypiące buty - co robić, żeby buty nie skrzypiały?
Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)