Sypialnia w kolorze ciemnej zieleni fot. Adobe Stock, artjafara

Sypialnia w kolorze butelkowej zieleni - jak ją urządzić i jakie barwy do niej pasują?

Jeśli marzysz o kojącej i wyciszającej sypialni, postaw na ciemną zieleń. Zobacz 5 modnych aranżacji z zielenią w roli głównej.
Małgorzata Machnicka / 24.05.2021 09:38
Sypialnia w kolorze ciemnej zieleni fot. Adobe Stock, artjafara

Sypialnia w kolorze ciemnej zieleni ma niezwykły klimat. Jest nieco tajemnicza, mroczna a jednocześnie intymna, co pozwala odpocząć i odpowiednio się wyciszyć. Jeśli decydujesz się na ciemną zieleń w sypialni pamiętaj, by zrównoważyć ją jakimś jaśniejszym kolorem - beżem, złotem, bielą lub szarością.

Ciemna zieleń to kolor, który świetnie wygląda nie tylko w sypialni. Bardzo modne są również ciemnozielone fronty kuchenne oraz ciemnozielone płytki cegiełki - układane pionowo sprawiają, że łazienka zyskuje vintage'owy charakter.

Spis treści:

  1. Zieleń i róż
  2. Ciemna zieleń i inne zielenie
  3. Z drewnem
  4. Zieleń ze złotem
  5. Zieleń jako dodatek

W duecie z różem

To zdecydowanie najmodniejsze połączenie kolorystyczne tego sezonu - ciemna zieleń i pastelowy, słodki róż dopełniają się wzajemnie. Idealnym dodatkiem dla tego duetu będzie coś błyszczącego - w tym wypadku złoto (zerknij na oryginalne, złote kinkiety oraz świeczniki). 

Jeśli decydujesz się na ciemnozieloną ścianę w sypialni i ciemnozielone obicie łóżka postaraj się, aby zielenie były do siebie bardzo zbliżone.

zielono-różowa sypialnia
fot. róż i zieleń w sypialni/Adobe Stock, artjafara

Z innymi zieleniami

Ciemna zieleń dobrze komponuje się z innymi zieleniami. W tej sypialni ciemne ściany zestawione są z nieco jaśniejszymi zasłonami i narzutą na łóżko. Zielona jest również szafka nocna i lampka.

Zdecydowanym kontrastem jest jasnoszare tapicerowane łóżko, jasna podłoga i jasny dywan - dzięki temu wnętrze nie jest zbyt ciemne i przytłaczające, za to pełne przestrzeni.

różne zielenie w sypialni
fot. zielona sypialnia/Adobe Stock, J.Zhuk

Z drewnem

Drewno to idealne tło dla butelkowej zieleni. W tej sypialni na poddaszu drewniana jest nie tylko podłoga, ale również wezgłowie łóżka i komoda.

Świeżości dodają białe dodatki - wazony i inne bibeloty ustawione nad łóżkiem oraz pojawiający się motyw liści - na obrazkach i pościeli. 

drewno w zielonej sypialnifot. Zielone dodatki do sypialni/Adobe Stock, artjafara

Ze złotem

Ciemna zieleń jest wprost stworzona dla złotych dodatków - świetnie je eksponuje i sprawia, że nabierają szlachetności. W tej, dość ciemnej, sypialni złote są ramki, lampy i stoliki.

W pomieszczeniu, na wezgłowiu łóżka pojawiała się również ciemna szarość oraz jasna, beżowa pościel. To rozwiązanie zdecydowanie dla dużych sypialni (najlepiej z oknem)

zielono złota sypialniafot. Złoto w zielonej sypialni/Adobe Stock, artjafara

Zieleń jako dodatek

Ciemna zieleń w sypialni może być tylko dodatkiem do innych barw. Zielony, welurowy, pikowany zagłówek pięknie prezentuje się na tle białej ściany i w towarzystwie białej pościeli. Równie dobrze sprawiłaby się szarość i beż. Zobacz inne aranżacje z welurowymi łóżkami w roli głównej!

Zielone sypialnie aż proszą się o roślinność - donice ustawiaj nie tylko na parapecie, ale również tuż przy samym łóżku.

zielone dodatki w sypialni
fot. Zielone dodatki do sypialni/Adobe Stock, J.Zhuk

Czytaj także:
Oto 2 najlepsze kolory ścian do sypialni
Weronika Rosati pokazała sypialnię. Ma piękne łóżko i lampę z IKEA
Obejrzyj najpiękniejsze sypialnie gwiazd!