STYL RETRO: kuchnia retro i inne pomieszczenia w tym stylu

Lampy z abażurem, ciężkie zasłony i ozdobne dywany to tylko niektóre elementy stylu retro!
Weronika Kwaśniak / 04.08.2017 14:58

Na przekór minimalistycznie urządzonym wnętrzom w skandynawskim stylu, coraz popularniejsza staje się aranżacja mieszkania w trendzie retro. Co w praktyce oznacza stworzenie przestrzeni w takim nurcie? To zakup mebli i dodatków z duszą, a nie przedmiotów masowej produkcji. To ciężkie zasłony i masywne meble, antyczne drobiazgi, nasycone kolory lub jasne pastele, wzorzyste dywany i tapety, a także drewniane podłogi.

Sypialnia w stylu retro

Sypialnia w stylu vintage czasem może przypominać nieco królewską komnatę, a kiedy indziej wnętrze z początków XX wieku. Bywa również mieszanką różnych stylów - przedmiotów art deco z tymi, które wyglądają jak relikty PRL-u.

Ważne jest to, aby nie kupować mebli w popularnych sieciówkach. Styl retro to zdecydowanie nie masowa produkcja, a łóżka i szafy wyszperane na pchlich targach, babcinych strychach lub wykonywane na zamówienie.

Istotne są też dodatki w stylu retro. To lampa z abażurem, stolik na wygiętych nogach, ciężka narzuta na łóżko, lustro w złotej ramie, staromodne poszewki na poduszki, obraz w ozdobnej ramie oraz stojący zegar. Ten trend odwołuje się do różnych epok, ale jedno jest pewne - pod żadnym pozorem nie może być minimalistycznie!

Zobacz więcej na temat aranżacji wnętrz