POLECAMY

Powraca do łask na przekór skandynawskiemu minimalizmowi. Jak wygląda styl retro we wnętrzach?

Lampy z abażurem, ciężkie zasłony i ozdobne dywany to tylko niektóre elementy stylu retro!

Na przekór minimalistycznie urządzonym wnętrzom w skandynawskim stylu, coraz popularniejsza staje się aranżacja mieszkania w trendzie retro. Co w praktyce oznacza stworzenie przestrzeni w takim nurcie? To zakup mebli i dodatków z duszą, a nie przedmiotów masowej produkcji. To ciężkie zasłony i masywne meble, antyczne drobiazgi, nasycone kolory lub jasne pastele, wzorzyste dywany i tapety, a także drewniane podłogi.

Sypialnia w stylu retro

Sypialnia w stylu vintage czasem może przypominać nieco królewską komnatę, a kiedy indziej wnętrze z początków XX wieku. Bywa również mieszanką różnych stylów - przedmiotów art deco z tymi, które wyglądają jak relikty PRL-u.

Ważne jest to, aby nie kupować mebli w popularnych sieciówkach. Styl retro to zdecydowanie nie masowa produkcja, a łóżka i szafy wyszperane na pchlich targach, babcinych strychach lub wykonywane na zamówienie.

Istotne są też dodatki w stylu retro. To lampa z abażurem, stolik na wygiętych nogach, ciężka narzuta na łóżko, lustro w złotej ramie, staromodne poszewki na poduszki, obraz w ozdobnej ramie oraz stojący zegar. Ten trend odwołuje się do różnych epok, ale jedno jest pewne - pod żadnym pozorem nie może być minimalistycznie!

Zobacz więcej na temat aranżacji wnętrz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Nam na Bemowie robiła mieszkanie KP Produkcja Archi-Tektury. Super architekci i dobre pomysły. U nas akurat nie duże mieszkanie , 2 pokoje 54 m2. Nie dotykaliśmy się do niczego oprócz wyboru materiałów. Nam to akurat odpowiadało bo dużo pracujemy i nie mamy czasu na chodzenie po sklepach. Daliśmy im wolną rękę. Polecam 500440403 https://kparchitektura.wordpress.com/
/rok temu
Polecam drewniane meble na table4u.pl Mają kilka fajnych produktów w kolorze retro:)
/rok temu
Wyjątkowo piękne wnętrze. Uwielbiam aranżację i chciałabym się tym zająć profesjonalnie. Tyle, że jestem po bankowości więc trochę nie ten kierunek... co robić, gdzie się uczyć?