Serwetki kształt róży fot. Adobe Stock, Olga

Serwetka złożona w kształt róży robi wrażenie. Zobacz instruktaż wideo

Tak złożona serwetka uświetni każde spotkanie we dwoje, rodzinny obiad czy przyjęcie. Wygląda bardzo elegancko i stylowo.
Edyta Liebert / 20.05.2021 12:21
Serwetki kształt róży fot. Adobe Stock, Olga

Maj jest miesiącem otwierającym liczne okazje rodzinne i spotkania na świeżym powietrzu. Warto zaskoczyć bliskich i znajomych nową umiejętnością i stworzyć efektowną różę z materiałowej serwetki - to piękna ozdoba stołu.

Jak złożyć serwetkę w kształt róży

Do efektownego złożenia serwetki potrzebujesz materiałowej serwety wykonanej z bawełny, mieszanki bawełny i poliestru lub lnu. Poza tym przydadzą się chęci i odrobina czasu. Pamiętaj, że serwety wielokrotnego użytku są bardziej eleganckie i podnoszą rangę wydarzenia. Jeśli jednak decydujesz się na papierowe odpowiedniki, zobacz przegląd inspiracji, jak złożyć papierową serwetkę, by prezentowała się elegancko. 

Składanie serwetek na trzy sposoby może okazać się niewystarczające, gdy chce się zrobić wrażenie na gościach, np. podczas obiadu zapoznawczego czy komunii w domu

Składanie serwetki w różę krok po kroku

  1. Rozłóż kwadratową serwetę na stole. Złóż ją na pół, by powstał trójkąt.
  2. Poczynając od podstawy trójkąta, zwijaj w rulon jak naleśnik do połowy.
  3. Obróć na drugą stronę i brzegi „naleśnika” zwijaj do wewnątrz do drugiego końca. Zawiń koniec tak, by rulon się nie rozpadł, np. wkładając róg w powstałą zaszewkę.
  4. Górne elementy odwiń na boki, obróć serwetkę, by znajdowały się na dole jako podstawa. Gotowe. 

Czytaj także: Jak udekorować stół na komunięJak udekorować tort urodzinowyTen wazon z Pepco jest idealny do salonu lub na stół