Dekoracja stołu na komunię: 12 łatwych i tanich pomysłów

Przyjęcia komunijne coraz częściej organizowane są w domu, zamiast w restauracji. Wystarczą nastrojowe, odświętne dekoracje, by wspomnienia z tego wyjątkowego dnia były jeszcze piękniejsze!
Weronika Kwaśniak / 09.03.2015 06:00

Niezależnie od tego, czy urządzasz Pierwszą Komunię Świętą we własnym domu, czy wynajmujesz na tą okazję salę restauracyjną, na pewno zastanawiasz się, jak powinny być zaaranżowane stoły. Większość dekoracji na Komunię można wykonać samodzielnie i niewielkim kosztem - wystarczy odrobina fantazji i kreatywności!

Dekoracja stołu na komunię - jak go zaaranżować?

Nie musisz wynajmować sali w restauracji, aby przygotować wspaniałe przyjęcie dla twojego dziecka, które właśnie przystąpiło do Komunii. Rodzinną atmosferę oraz odświętny klimat możesz stworzyć również w domu. Aby to zrobić, niezbędnych będzie kilka gadżetów, które pozwolą nadać uroczystości wspaniałą oprawę.

Must have na komunijnym stole

Najważniejszym elementem komunijnego obiadu jest oczywiście, oprócz wyszukanego menu komunijnego, sam stół. Najistotniejszą rolę w jego dekoracji odgrywa bieżnik - biały lub w innym, jasnym kolorze, koniecznie o odświętnym wyglądzie. Nieodzowne są także kompozycje kwiatowe, najlepiej z sezonowych roślin. 

Podstawą są: 

  • zastawa stołowa dobrana adekwatnie do okazji;
  • kompozycje kwiatowe w szklanych wazonach;
  • patery na ciasta;
  • eleganckie kubki na herbatę i kawę.

Wszystko to składa się na jedyną w swoim rodzaju aranżację. Nie bez znaczenia są również kolory, które pojawiają się przy okazji tego święta. Róż, fiolet, błękit i biel to niezmienne hity każdego sezonu!

Inspiracje przedstawione w naszej galerii tak naprawdę pasują na wiele różnych okazji - sprawdzą się też na chrzcinach, uroczystym obiedzie z okazji rocznicy ślubu, a nawet na przyjęciu weselnym. Zobacz, jakie propozycje najbardziej nas zachwyciły i wybierz swoją ulubioną!

Zobacz więcej na temat Komunii:
5 pomysłów na prezent komunijny do 300 zł! 
Jak rozsądnie wybrać prezent komunijny? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.03.2015 15:25
dekoracja stołu na Komunię to trudna sprawa!