Romantyczna łazienka fot. Ceramstic

Romantyczna łazienka

Spokój, harmonia, barwy ziemi, ornamenty ze świata natury!
Joanna Szczepaniak / 05.08.2014 19:18
Romantyczna łazienka fot. Ceramstic
Jeśli marzysz o przytulnym letnim domu na wsi, cenisz angielską architekturę wnętrz, z pewnością zauroczysz się sielsko-anielskimi klimatami wystroju. Kojące zmysły łagodne barwy i zaczerpnięte ze świata natury ornamenty pozwolą stworzyć w każdej łazience przestrzeń, do jakiej chętnie uciekamy zmęczeni zgiełkiem miasta. Odpowiednia aranżacja łazienkowej przestrzeni (np. z wykorzystaniem dekorów z serii Colibrii) daje możliwość wykreowania oazy spokoju we własnej łazience.


5 zasad urządzania sielsko-anielskiej łazienki

  1. Grunt to pomysł na klimatyczny wzór płytki. Ciekawym jest na przykład nowy dekor Colibri od Cermastic, czyli ceramiczny kadr natury przedstawiający maleńkie kolibry uchwycone w locie na moment przed zanurzeniem się w kwiatach
  2. Kolorystyka to przygaszona zieleń, przetarty beż, ciepły brąz i pudrowy róż. Całość przywodzi na myśl egzotyczne zakątki Imperium Brytyjskiego, a stylistyka nawiązuje do nowoczesnej odmiany stylu wiktoriańskiego, gdzie ornament był podstawą dekoracji wnętrz.
  3. Najlepiej całość prezentuje się w spójnej i harmonijnej kompozycji, gdzie dominują kolory ziemi
  4. Wszelkie elementy najlepiej zestawiać z naturalnymi materiałami np. drewnem, którego ciepło i struktura świetnie łączą się z malarskim charakterem dekorów.
  5. Dodatki wykonane z rattanu również będą dodawać łazience ciepła i przytulności

Więcej o łazienkach: