Łazienka w stylu SPA fot. Fotolia

Łazienka w stylu SPA

Łazienka w stylu SPA to obecnie jeden z najmodniejszych trendów na jej wystrój!
Joanna Szczepaniak / 30.01.2014 15:51
Łazienka w stylu SPA fot. Fotolia
Wracamy do domu. Jesteśmy zmarzniete. Chcemy się rozgrzać i zrelaksować. Wszechobecne zimno oraz kiepska aura za oknami sprawiają, że wielu z nas marzy o miejscu, w którym można się schować przed światem i oddać błogiemu relaksowi. Takim właśnie miejscem może stać się nasza łazienka – wystarczy tylko ją odpowiednio zaaranżować, czyniąc z niej prawdziwe, domowe SPA.

Jakie wybrać kolory?

Stonowane barwy to podstawa, aby uzyskać efekt harmonii. Jasna zieleń w postaci „miętowej herbaty” przełamana odrobiną „kropli szarości” pomoże nam wyciszyć się po ciężkim dniu i sprawi, że szybko zapomnimy o troskach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby naszemu SPA nadać bardziej wyrazisty charakter. „Ognista czerwień” zestawiona z lekką „lilią wodną” zmieni naszą łazienkę w bardzo nastrojowe, a zarazem pełne energii wnętrze. Z kolei zastosowanie na ścianach soczystej, pomarańczowej „mandarynki” przeniesie nas w klimat pogodnej beztroski rodem z Południa Europy (duży wybór kolorów m.in w palecie farby Łazienka & Kuchnia marki Dekoral).

Jakie wybrać dodatki?

Jakie dodatki akcesoria łazienkowe w stylu SPA, aby stało się wyjątkowo przytulnie? Postaw na puszyste ręczniczki oraz dywaniki na podłodze. Warto zakupić także ceramiczne pojemniki lub maleńkie koszyki na kosmetyki oraz drobiazgi. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że doskonałym sposobem na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery jest wykorzystanie zmysłowych aromatów – wprowadźmy więc do pomieszczenia zapachowe świece lub eteryczne olejki, za sprawą których raz dwa oddamy się błogiemu relaksowi.

Więcej pomysłów na aranżacje łazienki: