Łazienka w stylu romantycznym fot. Fotolia

Łazienka w stylu romantycznym

Która z nas nie chciałaby mieć takiego romantyczno-nonszalanckiego zakątka niczym ze "Śniadania u Tiffany'ego"?
Joanna Szczepaniak / 23.06.2014 13:40
Łazienka w stylu romantycznym fot. Fotolia
Kąpiel jest przyjemnym rytuałem, który wyznacza rytm dnia. Ta oczyszczająca ceremonia dla ciała i duszy pomaga nam się zrelaksować, wyciszyć, oderwać na chwilę od zgiełku i pędu codzienności. Dlatego aranżacja miejsca, w którym odbywa się ta czynność, jest niezwykle ważna. Wystrój tworzy bowiem nastrój przestrzeni oraz wpływa na samopoczucie człowieka. Własna łazienka pod wpływem ciekawego pomysłu może stać się naszym prywatnym azylem, pełnym wdzięcznych kolorów i wonnych aromatów. A może by tak urządzić łazienkę w stylu romantycznym?

Pierwsza porada - wygoda na pierwszym miejscu

Ergonomia przekłada się na komfort. Kluczową rolę odgrywa układ sprzętów, a przede wszystkim zapewnienie łatwego dostępu do urządzeń sanitarnych. Nie bez znaczenia jest także gra kolorem, który tworzy pożądany nastrój, kreując charakter pomieszczenia. Dobór barw wpływa również na to, jak postrzegamy wielkość, kształt i proporcje wnętrza.

Pierwsza porada - odpowiedni kolor

Nietrafione pstrokate zestawienia mogą być przyczyną rozdrażnienia czy złego samopoczucia. Rozwiązaniem jest stosowanie kolorystyki zgodnej z naturą – bogatą paletę takich barw znajdziemy na przykład wśród farb Śnieżka Kuchnia-Łazienka. Każdy człowiek nosi w sobie potrzebę koloru, gdyż jest on substytutem szczęścia. Szczególnym miejscem, w którym odgrywa on ważną funkcję jest łazienka.

Trzecia porada - zamiast łazienki pokój kąpielowy

Coraz większą popularnością cieszą się pokoje kąpielowe, projektowane z wielkim rozmachem. Wnoszą do domowego zacisza trochę luksusu, rodem z profesjonalnych salonów SPA. Modne są również łazienki obok sypialni, w tzw. strefie nocnej. To doskonały pomysł dla osób, które ponad wszystko cenią prywatność i wygodę, a kąpiel traktują jako przyjemny rytuał, poświęcając na pielęgnację mnóstwo czasu.

Czwarta porada - zainspiruj się Prowansją

Romantyczna łazienka w stylu prowansalskim powinna być utrzymana w delikatnej kolorystyce. Doskonale sprawdzą się: stonowana żółć, błękit, róż, wrzos czy barwy szlachetnych kamieni. Prowansja kojarzona jest szczególnie z lawendą, dlatego przy stylizacji warto zaczerpnąć chociaż odrobinę koloru z takiej tonacji. Możemy nim podkreślić i wyeksponować pas ściany z lustrem. Barwna smuga pozwoli wyodrębnić to szczególne miejsce. Doskonałym wyborem będzie farba lateksowa do wnętrz z dodatkiem silikonu i czystego srebra (np. Śnieżka Silver Formula w odcieniu purpurowym „Jagodowy Koktajl” lub fioletu z domieszką różu „Rzymska Łaźnia” z kolekcji Śnieżka Kuchnia-łazienka, 

Piąta porada - francuskie wzornictwo i rustykalne drewno

W łazience możemy zastosować wzornictwo, zaczerpnięte z francuskiego stylu brocante, który polega na kolekcjonowaniu unikatowych staroci. Narodził się on z potrzeby szukania korzeni, chęci powrotu do źródeł. Rustykalnie zaaranżowane wnętrza są niezwykle urokliwe. W takim miejscu znalezione na strychu antyki z rodzinnej kolekcji, na pewno odżyją nowym blaskiem, a sielskie dodatki nadadzą im przytulne oblicze.