5 najmodniejszych w 2015 kolorów ścian

Zobacz, jakie odcienie będą hitem!
Weronika Kwaśniak / 15.01.2015 07:02
najmodniejsze kolory ścian w 2015, najmodniejsze kolory wnętrz 2015, wnętrzarskie trendy 2015 fot. Fotolia

Wprawdzie trendy wnętrzarskie nie zmieniają się aż tak szybko i dynamicznie, jak te modowe lub makijażowe, ale co roku projektanci proponują nam nowe rozwiązania i wyznaczają wiodące kierunki na najbliższe miesiące. Chcesz wiedzieć, jakie kolory ścian będą najmodniejsze w 2015? Sprawdź!

1. Biel

W ostatnich latach najczęściej decydowaliśmy się na kolorowe ściany, a białe farby odeszły do lamusa. Projektanci wnętrz wieszczą jednak powrót do łask czystobiałych powierzchni!
Biel ścian warto przełamać wtedy intensywną kolorystyką pozostałych elementów pomieszczenia. Łączenie białego z innymi jasnymi barwami jest zdecydowanie złym pomysłem.

2. Szarość

Ze względu na rosnącą popularność surowych, loftowych wnętrz, w 2015 bardzo modne będą powierzchnie w kolorze szarym. Przy odpowiedniej aranżacji całości mogą nadać one pokojowi industrialnego wyglądu.
Odcień, który jest najbardziej trendy to ten wyglądający jak... beton.

3. Intensywny błękit

Błękit, przywodzący na myśl lazur morza lub bezchmurne niebo, to ultra modny pomysł na kolorystykę ścian. Powinien być żywy i bardzo nasycony. Nam podoba się zwłaszcza w sypialni lub kuchni. Tak naprawdę pasuje jednak do każdego pomieszczenia.

4. Marsala

Marsala została przez Instytut Kolorów Pantone wybrana kolorem roku 2015. Ten odcień to subtelne połączenie brązu z głęboką czerwienią, zbliżony w nasyceniu do bordowego.
Powierzchnie w tym kolorze świetnie sprawdzą się w salonie! Uwaga - ponieważ marsala jest dość ciemną barwą, lepiej zdecydować się tylko na jedną ścianę w tym odcieniu.

5. Zieleń oliwki

Modne stają się zieleń oliwki i khaki - odcienie, które przez wiele lat były właściwie niezauważalne we wnętrzarskich trendach. Te pozornie "trudne" barwy tak naprawdę świetnie sprawdzają się w większości zestawień kolorystycznych!

Zobacz więcej naszych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.12.2015 12:54
Mam problem zastanawiam się nad kolorem wiśniowym a ciemnym fioletem pokój bedzie urządzony w stylu Paryskim pomóżcie ludzie.