aranżacja wnętrz z wrzosem fot. screen Instagram moje_imponderabilia

Aranżacje wnętrz z wrzosem - 6 najpiękniejszych zdjęć

Piękne, jesienne obrazki: aranżacje wnętrz z wrzosem!
Weronika Kwaśniak / 26.09.2016 05:58
aranżacja wnętrz z wrzosem fot. screen Instagram moje_imponderabilia

Aranżacje wnętrz z wrzosem to co roku przebój jesieni. Mała doniczka z tą subtelną roślinką to koszt zaledwie kilku złotych, a efekt wygląda naprawdę ciekawie - wrzosy pasują do każdego pomieszczenia i nie są wymagające. Nie trzeba ich często podlewać, a one i tak odwdzięczają się obfitymi kwiatostanami, które pięknie zdobią sypialnię, kuchnię, salon lub balkon.

Przejrzałam Instagram w poszukiwaniu najładniejszych aranżacji wnętrz z wrzosem. Większość z nich urzeka przede wszystkim swoją prostotą - roślinka ustawiona na toaletce lub kuchennym stole właściwie nie wymaga dodatkowej oprawy.

1. Kącik ze świecami

Aromatyczne świece zapachowe, kubek gorącej czekolady, piękne kwiaty, dobra książka i ciepły kocyk - tak wygląda idealny kącik do relaksu w jesienny wieczór. Wrzos wygląda najlepiej w białych doniczkach. To połączenie nawiązuje do popularnego stylu prowansalskiego.

2. Wrzos na toaletce

Wrzosy ślicznie prezentują się na toaletce. Autorka zdjęcia połączyła lustro w białej, ozdobnej ramie ze stolikiem w tym samym kolorze. Na fotce każdy szczegół jest przemyślany - nawet swetry pasują kolorystycznie do kwiatów. Prosto i pięknie!

Jak sadzić wrzosy?

3. W eleganckim wnętrzu

 

Moje erike, poslikane prije izlaska na balkon #myhome #flowers #erica #livingroom #myhomestyle #autumn #iphonephoto

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika biljanazibar (@biljana.zibar)

Na fotce wrzosiec w eleganckim i dostojnym otoczeniu. Jak widać, te rośliny wyglądają pięknie nie tylko w białych doniczkach! Wnętrza na zdjęciu zdecydowanie nie można określić jako prowansalskie, jednak ten duży okaz komponuje się z nim idealnie.

4. Wrzos w kąciku jadalnym

Jesienią wrzosy chętnie stawiamy na stołach zamiast ciętych kwiatów. To znacznie korzystniejsze rozwiązanie - prezentują się równie pięknie a są o wiele bardziej trwałe.

Jak hodować wrzosy w domu i ogrodzie?

5. W koszyczku

 

W domu też jesień ;) #heather #decor #decoration #decorhome #autumn #september #homesweethome #wrzos #jesień #latern #candles #vsco

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magdalena Bartczak (@bartczakmagdalena)

Białe wrzosy są mniej popularne od fioletowych, ale wyglądają równie efektownie. Doniczka ustawiona w wiklinowym koszyczku, w towarzystwie lampionów, tworzy nastrojowy jesienny kącik.

6. Kwietnik ze starego krzesła

 

Loved this use of an old chair! #heather #rubbish #flowerphotography #chair #brokenfurniture #nature #joy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Beverley Birchley (@bbirchley)

Na fotce wprawdzie nie jest przedstawione wnętrze mieszkania, ale ta inspiracja z powodzeniem może być wykorzystana w pomieszczeniu. Stare krzesło zyskało drugie życie i posłużyło jako oryginalny kwietnik! Chętnie ustawiłabym go na swoim balkonie.