Aranżacja stołu na Wielkanoc - najlepsze pomysły z Instagrama

Jak zaaranżować stół na wielkanocne śniadanie? Pomysłów jest naprawdę wiele!
Weronika Kwaśniak / 07.04.2017 15:48

Uroczyste śniadanie wielkanocne jest jednym z najważniejszych punktów świąt. Nie tylko potrawy świąteczne są istotne, chociaż oczywiście nie obejdzie się bez ich niepowtarzalnego smaku. Warto zjeść je jednak przy pięknie udekorowanym stole - aranżacja nie wymaga wielkiego wysiłku, a efekt będzie cieszyć oko. Nie musisz wydawać fortuny na wielkanocne dodatki, aby stworzyć piękną dekorację. Kosztem dosłownie kilku złotych możesz zakupić serwetki ze świątecznymi motywami, a także wiosenne kwiaty - np. hiacynty lub żonkile, które idealnie przyozdobią wielkanocny stół. Poniżej znajdziesz 7 najlepszych inspiracji z Instagrama - zobacz sama, które z nich podobają ci się najbardziej!

1. Tulipany i serwetki w formie króliczków

Piękną aranżację stołu da się stworzyć również w minimalistycznym wnętrzu. Tutaj króluje subtelny róż, biel i szarość. Serwetki są tak złożone, że przypominają wielkanocne zajączki. Na stole rozsypano miniaturowe jajeczka z czekolady. Różowe tulipany sprawiają, że całość wygląda jeszcze bardziej wiosennie.

Jak składać serwetki?

2. Żonkile i tulipany

Tutaj pierwsze skrzypce również grają kwiaty. Żonkile i białe tulipany prezentują się naprawdę efektownie. Zabawne serwetki z kolorowymi kurkami stanowią bardzo ciekawy akcent.

3. Na wesoło

Na tym stole dzieje się dużo - z pewnością spodobałby się wszystkim najmłodszym. Króliczki są motywem przewodnim całej aranżacji. Nawet papierowe kubeczki i talerzyki mają doklejone uszy! Na środku króluje ogromna pisanka z czekolady.

4. Bardzo minimalistycznie

I w nieco rustykalnym stylu. Surowy, drewniany stół, płócienne serwetki i kwitnące gałązki, jakby wprost przyniesione z wiosennego ogrodu. Jak widać, piękną aranżację da się stworzyć nawet nie wydając ani złotówki!

5. Pastelowe szaleństwo

 

Thank you soooo much for all of your sweet comments here and on the blog today! I've been reading them to the kids and it put the biggest smile on their faces. It was so FUN to have them throw this lunch and take such a huge role in putting it together! If you haven't yet, hop on over to the blog and link through @SummerAdamsDesigns to see all of the details about on this table AND visit all of my talented friends joining me today and sharing their Easter crafts and ideas! They are some of my favorite bloggers and just crazy-talented women! (Tap pic to see all friends participating today!) http://liketk.it/2qVro @liketoknow.it #liketkit #ltkhome 🌷🐰🌸🐣 A huge THANK YOU to my dear friend Annie @ZevyJoy for organizing and hosting this blog hop today! Just starting to take the tour myself after a long day and I'm blown away by the talent and fabulous ideas!☺👏🏼 ••••• Stay tuned as I will be sharing a really awesome giveaway here on IG at 8pm!😉

Post udostępniony przez Summer Adams (@summeradamsdesigns)

Pastele corocznie są zaliczane do grona najmodniejszych kolorów na Wielkanoc. Jak widać, nawet gdy w stylizacji zmiksujemy tyle barw, da się uniknąć efektu kiczu i tandety! Błyszcząca girlanda z napisem sprawia, że czujemy się bardziej jak na urodzinowym przyjęciu, niż na wielkanocnym śniadaniu.

6. Dla dzieci

Może zaangażujesz najmłodszych w wielkanocne DIY? Ten stół odwiedziło wiele króliczków - samodzielnie wykonane z papieru,  w formie wizytówek z imionami, a także na obrączkach do serwetek.

7. Prosto z garden party

Czy ta aranżacja nie kojarzy się wam z letnim przyjęciem w ogrodzie? W Polsce o tej porze roku łatwiej raczej o zupełnie inne rodzaje kwiatów, ale pomysł z kwiatową girlandą przewieszoną przez lustro - do podkradnięcia!