To jedno ćwiczenie wystarczy, żeby mieć szczupłe uda

kobieta, która ma szczupłe nogi fot. Adobe Stock
Jeśli będziesz ćwiczyć codziennie, efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach. Trening zajmie ci tylko 10 minut!
Małgorzata Germak / 14.09.2018 10:29
kobieta, która ma szczupłe nogi fot. Adobe Stock

U kobiet tkanka tłuszczowa lubi gromadzić się w okolicach pupy i górnej części ud, powodując powstawanie tzw. bryczesów. I właśnie z tej części ciała wielu z nas najtrudniej schudnąć. Dlatego mamy dla ciebie hit - ćwiczenie, które pięknie i szybko wymodeluje uda. Jest proste i skuteczne. Nie zajmie ci dużo czasu – całość z rozgrzewką i rozciąganiem zajmie około 10 minut. Wykonuj je codziennie, włącz to tego 3 razy w tygodniu trening kardio, a zobaczysz efekty!

Jak wybrać najlepszą dietę odchudzającą? Co jest ważne?

Ćwiczenie na szczupłe uda

Zastanawiasz się, jak schudnąć z ud? To jedno ćwiczenie ci pomoże. Zobacz, jak je wykonać.

Potrzebujesz: maty i gumy do ćwiczeń.
Najpierw zrób szybką rozgrzewkę – poskacz w miejscu, zrób pajace, kilka przysiadów, możesz parę minut poskakać na skakance. Chodzi o to, żebyś rozgrzała ciało.

Jak wykonać ćwiczenie:
Zawiąż taśmę wokół kostek i połóż się na prawym boku na macie. Głowę podeprzyj na ugiętej ręce, ciało utrzymaj w jednej linii. Z wydechem unieś zewnętrzną nogę do góry i przytrzymaj w momencie, gdy taśma jest najbardziej napięta kilka sekund. Powoli opuść nogą. Zrób 10 takich powtórzeń. Pamiętaj, żeby w trakcie unoszenia nogi spiąć pośladki i trzymać równowagę mięśniami brzucha. Zmień stronę, czyli połóż się na lewym boku i powtórz to samo 10 razy. Taki cykl wykonaj trzy razy.

Na koniec porozciągaj chwilę nogi i mięśnie ud i pośladków.

Jak schudnąć z ud?

Żeby szybko zobaczyć efekty i cieszyć się szczupłymi nogami, poza tym ćwiczeniem z taśmą trzy razy w tygodniu zrób trening kardio (bieganie, pływanie, rower). Dzięki temu przyspieszysz proces spalania tkanki tłuszczowej. Wiadomo też, że idealnie byłoby połączyć ćwiczenia ze zdrową i zbilansowaną dietą. Wtedy efekty przychodzą najszybciej.

Te ćwiczenia też mogą ci się przydać:5 najlepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha. Dają spektakularne efekty!Mamy dla was łatwe i skuteczne ćwiczenia na pośladki. Sprawdziłyśmy je na własnej skórze!Trening ze skakanką – jak dobrać jej długość i jak z nią ćwiczyć?

Redakcja poleca

REKLAMA