Wystarczy jedno ćwiczenie, żeby mieć szczupłe nogi. Sprawdź na sobie!

Jeśli będziesz ćwiczyć codziennie, efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach. Trening zajmie ci tylko 10 minut!
Małgorzata Germak / 2 miesiące temu
Wystarczy jedno ćwiczenie, żeby mieć szczupłe nogi. Sprawdź na sobie! fot. Adobe Stock

U kobiet tkanka tłuszczowa lubi gromadzić się w okolicach pupy i górnej części ud, powodując powstawanie tzw. bryczesów. I właśnie z tej części ciała wielu z nas najtrudniej schudnąć. Dlatego mamy dla ciebie hit - ćwiczenie, które pięknie i szybko wymodeluje uda. Jest proste i skuteczne. Nie zajmie ci dużo czasu – całość z rozgrzewką i rozciąganiem zajmie około 10 minut. Wykonuj je codziennie, włącz to tego 3 razy w tygodniu trening kardio, a zobaczysz efekty!

Jak wybrać najlepszą dietę odchudzającą? Co jest ważne?

Ćwiczenie na szczupłe uda

Zastanawiasz się, jak schudnąć z ud? To jedno ćwiczenie ci pomoże. Zobacz, jak je wykonać.

Potrzebujesz: maty i gumy do ćwiczeń.
Najpierw zrób szybką rozgrzewkę – poskacz w miejscu, zrób pajace, kilka przysiadów, możesz parę minut poskakać na skakance. Chodzi o to, żebyś rozgrzała ciało.

Jak wykonać ćwiczenie:
Zawiąż taśmę wokół kostek i połóż się na prawym boku na macie. Głowę podeprzyj na ugiętej ręce, ciało utrzymaj w jednej linii. Z wydechem unieś zewnętrzną nogę do góry i przytrzymaj w momencie, gdy taśma jest najbardziej napięta kilka sekund. Powoli opuść nogą. Zrób 10 takich powtórzeń. Pamiętaj, żeby w trakcie unoszenia nogi spiąć pośladki i trzymać równowagę mięśniami brzucha. Zmień stronę, czyli połóż się na lewym boku i powtórz to samo 10 razy. Taki cykl wykonaj trzy razy.

Na koniec porozciągaj chwilę nogi i mięśnie ud i pośladków.

Jak schudnąć z ud?

Żeby szybko zobaczyć efekty i cieszyć się szczupłymi nogami, poza tym ćwiczeniem z taśmą trzy razy w tygodniu zrób trening kardio (bieganie, pływanie, rower). Dzięki temu przyspieszysz proces spalania tkanki tłuszczowej. Wiadomo też, że idealnie byłoby połączyć ćwiczenia ze zdrową i zbilansowaną dietą. Wtedy efekty przychodzą najszybciej.

Te ćwiczenia też mogą ci się przydać:5 najlepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha. Dają spektakularne efekty!Mamy dla was łatwe i skuteczne ćwiczenia na pośladki. Sprawdziłyśmy je na własnej skórze!Trening ze skakanką – jak dobrać jej długość i jak z nią ćwiczyć?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)