Dieta na libido i pewność siebie - 7 zaleceń

Dieta na libido i pewność siebie - 7 zaleceń fot. Fotolia
Chcesz być bardziej przebojowa? Przyjrzyj się swojemu stylowi życia i temu, co kładziesz na talerzu!
Agata Bernaciak / 15.04.2016 05:16
Dieta na libido i pewność siebie - 7 zaleceń fot. Fotolia

W czym tkwi sekret diety na pewność siebie?

Sekret diety tkwi w zmianie nawyków żywieniowych i dokładnemu przyjrzeniu się swojemu codziennemu menu. Chcesz odmienić swoje życie i stać się bardziej przebojowa? Z naszymi radami na pewno uda ci się to osiągnąć!

1. Przestać objadać się na kolację

To przez zbyt obfite wieczorne posiłki rano czujesz się ociężała i bez energii. Zamiast kanapek na kolację, postaw na lekką sałatkę warzywną lub koktajl owocowo-warzywny. Gwarantujemy, że odczujesz różnicę już po pierwszym dniu.

2. Zrób sobie detoks

Czasem organizm jest tak silnie zanieczyszczony przez dotychczasową dietę, że lżejsze kolacje nie wystarczą, by poczuć się lepiej. W tej sytuacji przeprowadź detoks (nie powinien być krótszy niż 3 dni). W tym czasie odstaw wszelkie produkty zbożowe i mięso. Zobaczysz, waga sama poleci w dół!

3. Zacznij ćwiczyć

Nic tak nie buduje pewności siebie, jak poczucie, że robisz coś pożytecznego z własnym ciałem. Satysfakcja, która pojawia się po męczącym treningu to prawdziwy motywator do dalszej pracy nad sobą!

4. Pij więcej wody

Często to właśnie odwodnienie organizmu powoduje apatię, brak chęci do życia, towarzystwa innych osób, a także jakiegokolwiek działania. Zacznij wypijać minimum 3 litry wody dziennie. Po kilku dniach zobaczysz, że twoje nastawienie zmieni się o 180 stopni.

5. Jedz więcej warzyw i owoców

Warzywa i owoce nie tylko świetnie smakują, mają mało kalorii, są dość szybko trawione przez organizm i dostarczają sporo błonnika, ale również (w nawiązaniu do powyższego podpunktu) doskonale nawadniają ciało. Jedz ich jak najwięcej! Przynajmniej 5 porcji w ciągu dnia :)

6. Zrezygnuj z produktów wywołujących wzdęcia

Są nimi wszelkie warzywa kapustne (kapusta, kalafior, brokuły, brukselka), ale również warzywa strączkowe (bób, soczewica, groch). Sama na pewno wiesz jak to jest, gdy twój brzuch wygląda jakbyś połknęła balon... Pewność siebie to ostatnie słowa, jakimi mogłabyś się wtedy opisać.

7. Włącz do diety produkty alkalizujące

Zakwaszony organizm nie tylko powoduje obniżenie odporności, ale również sprawia, że czujesz się jak wrak człowieka. Dlatego komponując codzienne menu pamiętaj, by uwzględnić w nim produkty odkwaszające. To bardzo ważne!

Dowiedz się więcej:

Jednodniowy detoks oczyszczający jelita Te produkty najdłużej zalegają w żołądku 7 dodatkowych korzyści wynikających z odchudzania

Redakcja poleca

REKLAMA