7 DODATKOWYCH korzyści, które zyskujesz zaczynając się odchudzać!

To nie tylko utrata wagi i piękne szczupłe ciało. Korzyści jest zdecydowanie więcej i nie wolno o nich zapominać!
Korzyści płynące z odchudzania - 7 dodatkowych fot. Fotolia

Biorąc się za siebie i przechodząc na dietę odchudzającą, zwykle za największy sukces uważamy spadek kilogramów. I owszem, jest to powód do dumy, ale warto zwrócić również uwagę na wiele dodatkowych korzyści, które pojawiają się mimochodem! Nadszedł czas, by je wymienić i... docenić.

1. Zaczynasz jeść śniadania

Jest to niezwykle ważny element każdego zdrowego planu żywieniowego. Jedzenie śniadań nie tylko doskonale wpływa na twój metabolizm, ale również chroni cię przed pojawieniem się problemów z odpornością i układem pokarmowym, np. przed wrzodami żołądka.

2. Uczysz się asertywności

Dotychczas miałaś problem z wypowiedzeniem słowa "nie"? W trakcie diety uczysz się odmawiać słodyczy, fast-foodów, czy kolejnego drinka. Taka umiejętność punktuje w przyszłości! Każda kobieta powinna wyrażać swoje zdanie i mieć w nosie oczekiwania innych wobec niej!

3. Pijesz zdecydowanie więcej wody

Dotychczas miałaś problem, żeby uzbierać chociaż litr płynów, które wypijałaś w ciągu dnia? Podczas odchudzania zaczynamy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie przynajmniej 2,5 litra wody dziennie zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie, eliminuje obrzęki, bóle głowy i poprawia jakość skóry!

4. Stajesz się bardziej aktywna

Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o to, że regularnie chodzisz na treningi. Mamy na myśli również to, że świadomie rezygnujesz z windy na rzecz schodów, czy nie widzisz problemu w przejściu kilku przystanków pieszo. Taka codzienna dawka ruchu to ogromna korzyść dla twojego zdrowia!

5. Zyskujesz pewność siebie

Pewność siebie to cecha, której nikt ci nie odbierze! Do tej pory zagłuszały ją twoje kompleksy? Poczucie, że robisz coś pożytecznego ze sobą i swoim ciałem daje olbrzymią radość i sprawia, że zaczynasz patrzeć na siebie bardziej przychylnym okiem!

6. Poprawiasz pamięć swoich mięśni

Czy wiesz, że mięśnie pamiętają okres z twojego życia, w którym były najlepiej wyrzeźbione i dotlenione? Tak naprawdę tkanki samoczynnie dążą do uzyskania formy sprzed lat! Poprzez wspomaganie ich pracy odpowiednią dietą osiągasz nie tylko niesamowite rezultaty, ale również chronisz się przed kontuzjami i efektem jojo.

7.  Jesteś lepiej zorganizowana

Do tej pory wydawało ci się, że twój plan dnia nie pozwala na treningi, bo najzwyczajniej w świecie nie masz na nie czasu? Otóż okazuje się, że osoby odchudzające się są zdecydowanie lepiej zorganizowane niż osoby, które po powrocie z pracy nie trudnią się żadną dodatkową aktywnością. 50 minut ćwiczeń to taka dawka endorfin, że po nich zdążysz jeszcze odrobić z dzieckiem lekcje, przyszykować się do pracy, zrobić obiad na następny dzień i nawet pomalujesz paznokcie!

Dowiedz się więcej:

To te produkty najdłużej zalegają w żołądku! Czy kobietom jest trudniej schudnąć niż mężczyznom? 7 nawyków kulinarnych, przez które jesteś gruba!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Ja miałam straszny problem z nadwagą , dopóki nie zaczęłam stosowac suplementu na bazie zielonej kawy iqgreen. Codziennie jedna tabletka, do tego dorzuciłam regularny wysiłek fizyczny, nie jakiś wielki, po prostu regularnie się ruszałam i w końcu osiągnęłam swój cel.