Sposoby
SEN - przed nim weź koniecznie chłodny prysznic, który spowoduje zwężenie naczyń krwionośnych.
MIÓD - posłodzenie nim sprawi, że cukier przyśpieszy spalanie alkoholu, a jednocześnie dostarczy energii komórkom, które pracują nad odtruwaniem organizmu.
KWAŚNE MLEKO, KEFIRY, JOGURTY - usprawniają trawienie poprzez zwiększone wydzielanie enzymów trawiennych, są bogactwem bakterii Lactobacillus.
KISZONE OGÓRKI, KISZONA KAPUSTA - źródło witaminy C działa jak utleniacz oraz jak w przypadku kefirów źródło bakterii Latobacillus, usprawniające trawienie.
ŻUREK, ROSÓŁ (najlepiej z kury, a nie kurczaka) - dostarcza organizmowi kolejnej dawki płynu. Uzupełniają niedobór sodu i potasu.
SOK POMIDOROWY - dostarcza potasu, dzięki czemu znika zmęczenie, osłabienie, bóle mięśniowe i zostaje przywrócona prawidłową pracę serca.
SOKI OWOCOWE - w dużej ilości w małych porcjach, najlepiej z czarnych porzeczek czy pomarańczy.
FILIŻANKA KAWY Z SOKIEM Z POŁOWY CYTRYNY - kawa zwęża naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza ból głowy, a cytryna dostarcza witaminy C i broni przeciwko wolnym rodnikom tlenowym.
KLIN KLINEM - czyli czym się strułeś, tym się lecz. Chodzi tutaj o wypicie standardowej porcji alkoholu, który piliśmy poprzedniej nocy. Powinien złagodzić objawy kaca.
SEKS - przyjemność połączona z pożytecznym, przypominają nam się hasła oświeceniowe. Seks jako chwilowa forma zapomnienia, poprawia nastrój i ogólne samopoczucie.
KWAS CHLEBOWY - drogocenny napój doceniony jeszcze przez naszych rodziców, uwielbiany przez dziadków, upragniony przez pradziadków. Tak nasi przodkowie wiedzieli doskonale, jak leczyć w sposób smaczny i skuteczny bezwzględnego kaca. Ku zaspokojeniu naszej ciekawości otrzymywany jest w procesie fermentacji pełnoziarnistego chleba. Zawiera witaminy z grupy B, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
Zobacz też: Ból głowy po alkoholu
Przepis na „magiczny” kwas chlebowy
Należy zagotować 5 lit. wody, zdjąć z ognia i wrzucić 25 dag suchego chleba. Przykryć gazą i odstawić na 12 godzin. Następnie przecedzić płyn i dodać do niego 10 dag cukru.
W szklance rozetrzeć płaską łyżeczkę drożdży piekarskich ze szczyptą cukru i 2 łyżeczkami cieplej wody. Szklankę z zawartością zostawić i poczekać aż na powierzchni pojawi się piana. Przelać do uprzednio przecedzonego płynu i zamieszać. Następnie przykryć gazą i poczekać 8h. Rozlać do szklanych butelek, do każdej dodać po 8 sztuk rodzynek i odstawić w chłodne miejsce. Po 2-4 dniach kwas chlebowy powinien być gotowy do spożycia.
Oczywiście, musimy być cierpliwi w przygotowaniu kwasu chlebowego według pokoleniowej receptury, ale dla efektu, który możemy bez mrugnięcia nazwać „jak ręką odjął”, warto trochę poświęcić swojego czasu.
Zobacz też: Jak leczyć kaca?