Błędy w robieniu brzuszków - 5 najczęstszych

Błędy w robieniu brzuszków - 5 najczęstszych fot. Fotolia
Popełnia je niemal każda z nas! Podpowiadamy, jak dopracować to proste ćwiczenie do perfekcji i uzyskać jak najlepsze rezultaty.
Agata Bernaciak / 18.11.2015 05:54
Błędy w robieniu brzuszków - 5 najczęstszych fot. Fotolia

1. Zbyt mocne zgięcie tułowia

W brzuszkach nie chodzi o to, żebyś wstała do pozycji siedzącej - chodzi o to, by spiąć mięśnie brzucha. Dlatego wystarczy podnieść tułów zaledwie o ok. 30 cm od podłogi i pozostać w tej pozycji kilka sekund.

2. Podrywanie szyi rękoma

To najczęstszy błąd, jaki popełniają dziewczyny. Zamiast "ciągnąć tułów za głową", połóż dłonie na karku i w żaden sposób ich do niego nie przyciskaj. Dla ułatwienia znajdź na suficie jeden punkt i nieustannie się na niego patrz. W ten sposób ograniczysz ruchy głowy.

3. Wykonujesz ćwiczenia zbyt szybko

Tak jak w przypadku każdego treningu, tak i w przypadku brzuszków lepiej jest zrobić ich mniej , a dokładniej. Im szybciej robisz kolejne powtórzenia, tym mniejszy wysiłek stanowi to dla twoich mięśni. Dlaczego? Bo podciągasz tułów siłą rozpędu, która nie ma nic wspólnego z twoim brzuchem.

4. Wstrzymujesz oddech

Znasz tą zadyszkę, która pojawia się po kilku powtórzeniach? Wszystko przez to, że nie skupiasz się na regularnym oddechu! Pamiętaj - podciągnięcie tułowia w górę - WDECH, opadnięcie na podłogę - WYDECH. To cała filozofia.

5. Zbyt szybkie opadanie na podłogę

W brzuszkach wysiłkiem dla twoich mięśni jest nie tylko podciągnięcie tułowia w górę, ale również powolne opadanie. Dzięki niemu utrzymujesz mięśnie w dłuższym spięciu, co znacznie lepiej wpływa na ich siłę oraz kształt.

Dowiedz się więcej: