Reklama

1. Planuj codzienny jadłospis

Jeśli zawczasu zaplanujesz co zjesz danego dnia, znacznie trudniej ci będzie dopuścić do jakichkolwiek odstępstw od diety. Najlepiej, jeśli dzień wcześniej ugotujesz główne dania - wtedy wymówka odnośnie braku czasu nie będzie mieć żadnego zastosowania.

Reklama

2. Prowadź notatnik

I codziennie zapisuj co zjadasz. Takie monitorowanie menu wesprze twoją pamięć i pomoże prowadzić "statystyki odstępstw od diety". Dzięki temu nie będziesz działać wybiórczo i np. jeśli pofolgowałaś sobie już w tym miesiącu, doskonale będziesz miała świadomość, że na kolejne odstępstwa nie powinnaś sobie pozwolić!

3. Pozwól sobie na małe co nieco

Uwaga! Nie myśl o białym słoniu. Jak twój mózg reaguje na tę informację? Od razu zaczynasz myśleć właśnie o nim! Dokładnie w ten sam sposób działa twoja psychika, gdy czegokolwiek sobie zakazujesz. Jeśli więc masz ochotę na kawałek czekolady, po prostu go zjedz. W przeciwnym razie będziesz o nim ciągle myśleć, aż w końcu rzucisz się na nią i zjesz całą tabliczkę naraz.

4. Znajdź zamiennik!

Jeśli największym twoim problemem jest np. podjadanie wieczorami, utrudnij sobie tę czynność. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Proponujemy tak organizować swój czas, by np. wieczory spędzać na siłowni zamiast przed telewizorem. A jeśli trenujesz rano, po powrocie z pracy po prostu zajmij się czymś innym - np. przygotuj relaksacyjną kąpiel lub poczytaj książkę.

5. Nie prowokuj sytuacji

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że idziesz na imprezę - nie dopuść do sytuacji, byś szła na nią głodna! Wtedy rzucisz się na jedzenie i nici z twoich dietetycznych celów. Dodatkowo, jeśli wiesz, że cały dzień poza domem, miej przy sobie kanapkę lub jakiś owoc - wtedy nie będziesz miała możliwości usprawiedliwienia skorzystania z usług fast-fooda!

Reklama

Dowiedz się więcej:

Hit w odchudzaniu! Dieta 8h
Poznaj zasady najszybszej diety odchudzającej
7 reguł odchudzającego myślenia

Reklama
Reklama
Reklama