Super figura na skróty

Nie trzeba wcale zmienić życia drastycznie i boleśnie, aby zrzucić kilogramy i zyskać wspaniałą, kobiecą figurę. Oto krótki poradnik jak schudnąć łatwo i przyjemnie…

Nie trzeba wcale zmienić życia drastycznie i boleśnie, aby zrzucić kilogramy i zyskać wspaniałą, kobiecą figurę. Oto krótki poradnik jak schudnąć łatwo i przyjemnie…

Super figura na skróty

depositphotos.com

30 minut starczy
Nie musisz gryźć się, że nie masz czasu na godzinne treningi. Z punktu widzenia zdrowia i metabolizmu pół godzinki aktywności fizycznej pięć dni w tygodniu to faktycznie ideał – od razu poprawia się nasze krążenie, spalanie, podnosi się poziom dobrego cholesterolu a spada złego. Nie tylko redukujemy ryzyko choroby serca i cukrzycy, ale także zapewniamy sobie odpowiedni metabolizm, kluczowy dla szczupłej sylwetki.
A jeśli i 30 minut dla ciebie jest niewykonywalnym wzywaniem to „urywaj” czas na aktywność fizyczną gdzie tylko możesz: 15 minut spaceru do pracy, 3 minuty podchodzenia pod schody zamiast jazdy windą, 20 minut na zakupy, pięć minut podskoków gdy wstaniesz, 10 minut rozciągania po powrocie z pracy… Spalisz tyle samo kalorii co gdybyś ćwiczyła pół godziny, a twój plan dnia na tym nie ucierpi.

Trochę obciążenia
Ćwiczenia z hantlami dwa razy w tygodniu to niezwykle efektywny sposób na zrzucenie nadmiernych kilogramów oraz wzmocnienie masy kostnej i mięśniowej. Kilka podstawowych ćwiczeń zajmie ci niewiele więcej niż 15 minut, a przy regularnej konsekwencji pomoże wspaniale wyrzeźbić ciało i spalić sporo kalorii.
Jeśli nie widzisz siebie z ciężarkami, to spróbuj obciążenie jakoś zastąpić. Kiedy możesz rób dziesięć pompek na stojąco, podpierając się rękoma o ścianę. Unoś nad głową butelkę z wodą mineralną, rób przysiady trzymając coś cięższego w rękach… wszystkie aktywności wymagające pokonania oporu są dla ciebie błogosławieństwem!

Chudnij śpiąc
Myśląc o dietach i treningach zwykle lekceważymy czynniki, które powodują naszą otyłość. Jednym z nich jest brak snu, który w sposób udowodniony podkręca apetyt i sprawia, że jemy znacznie więcej niż potrzebujemy. Siedem godzin nocnego odpoczynku może być pierwszy ważnym krokiem do szczupłej figury.
A co jeśli się nie da? Zwłaszcza macierzyństwo czyni owe siedem godziny często jedynie mitycznym marzeniem, którego przy najszczerszych chęciach zrealizować się nie da. Nic jednak straconego – studia wskazują, że odbijanie sobie w ciągu dnia krótkimi 20-minutowym drzemkami wyrównuje niedobory snu i zapobiega przejadaniu z niewyspania. Co więcej, dzięki drzemkom wzmacnia się nasz system odpornościowy.

Postaw na śniadanie
Jeśli trapisz się dietą, która cię przerasta, to póki co skup uwagę wyłącznie na śniadaniach. Zdrowe, pożywne i urozmaicone są podstawą nie tylko energii na cały dzień ale też skutecznego odchudzania. Póki jesteś więc rano w domu przygotuj sobie świeże owoce i warzywa, pełnoziarniste pieczywo, jajko, ser i spokojnie podelektuj się posiłkiem. Tym sposobem miło rozpoczniesz dzień i zapewnisz sobie zrównoważony apetyt i metabolizm na cały dzień.
Jeśli na śniadanie czasu nie masz, to znajdź chociaż pięć minut i zalej naturalnym jogurtem niesłodzone płatki Muesli. Dosyp owoców i schrup szybko to pyszne, pożywne śniadanie, które niezwykle służy urodzie.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)