Kobieta na wadze fot. Adobe Stock

Miesiąc urodzenia a tycie: kto najszybciej tyje?

Niektórzy trenują trzy razy w tygodniu na siłowni, na talerzu mają samą sałatę, a i tak ich waga pozostawia wiele do życzenia. Drudzy wręcz przeciwnie - czekoladę zagryzają czipsami i są szczupli. Jak to możliwe? Naukowcy znaleźli odpowiedź!
Magdalena Bury / 04.10.2019 14:21
Kobieta na wadze fot. Adobe Stock

Chociaż do tej pory nie wynaleziono konkretnego sposobu na szybkie i efektowne odchudzanie, wiemy już, że proces zrzucania wagi nie jest taki sam dla wszystkich. Okazuje się, że wszystko zależy od miesiąca, w którym się urodziliśmy.

Z badań opublikowanych w portalu „Daily Mirror” wynika, że osoby urodzone pomiędzy lipcem a listopadem mają mniejsze tendencje do tycia. Szwajcarscy naukowcy udowodnili także, że osoby, które urodziły się w okresie styczeń - czerwiec ważą więcej!

Brązowy tłuszcz

Jak do tego doszli? Badacze ze Szwajcarii przeprowadzili tomografię komputerową na ponad 8 tys. badanych. Następnie porównali ich daty urodzenia. Tak okazało się, że osoby urodzone między styczniem a czerwcem mają mniejszą ilość brązowego tłuszczu w organizmie.

Co to oznacza? W każdym organizmie znajduje się dwa rodzaje tłuszczu: brązowy i biały. Ten pierwszy spala kalorie, które magazynuje ten drugi. Brązowy cukier jest więc dobry dla naszego zdrowia. Dzięki dużej ilości mitochondriów, wytwarza ciepło i szybko spala kalorie. Właśnie dlatego im więcej brązowego tłuszczu w organizmie, tym szybciej chudniemy!

Rezultat? Osoby urodzone między styczniem a czerwcem szybciej chudną, są szczuplejsze i nie mają problemów ze spowolnionym metabolizmem!

W której grupie jesteś? Szczęśliwców czy tych, którzy zmagają się z nadprogramowymi kilogramami od lat? :)

Zobacz też:Przez co tyjemy?Szczęśliwy związek szkodzi zdrowiu, czyli… dlaczego w dobrym małżeństwie się tyje?