Kierunki studiów związane z aktywnością fizyczną

Kierunki studiów związane z aktywnością fizyczną
Jeśli interesujesz się aktywnością fizyczną, nie możesz żyć bez ćwiczeń, posiadasz wiele możliwości rozwoju w tym zakresie. Obecnie funkcjonuje dość dużo uczelni oferujących ciekawe kierunki studiów związane ze sportem. Sprawdź, jakie!
/ 26.09.2016 13:05
Kierunki studiów związane z aktywnością fizyczną

Osobom zainteresowanym aktywnością fizyczną i wszelkimi jej aspektami szczególnie warto polecić studia na kierunkach: wychowanie fizyczne oraz sport. Oferowane są one przez Akademie Wychowania Fizycznego, z siedzibą w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Oprócz tego przez Wydziały Zamiejscowe w Bielsku Białej i Gorzowie Wielkopolskim.

Studia podyplomowe i kursy specjalizacyjne

Uczelnie takie jak Akademie Wychowania Fizycznego proponują studentom możliwość realizowania studiów podyplomowych. Na przykład, warszawski AWF oferuje obecnie możliwość aplikowania na następujące studia podyplomowe:

  • gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym,
  • szkolne wychowanie fizyczne, dziennikarstwo sportowe,
  • menedżerskie organizacji i zarządzania w kulturze fizycznej,
  • psychologia sportu,
  • sport w Unii Europejskiej,
  • studia trenerskie (koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie).

Uczelnie tego typu organizują także różnorodne kursy instruktorskie. Na przykład, AWF w Poznaniu oferuje m.in.:

  • kursy instruktorów sportu,
  • instruktorów rekreacji ruchowej (aerobik, fitness, nowoczesne formy gimnastyki, jazda konna, narciarstwo zjazdowe, samoobrona, snowboard, wspinaczka skałkowa, kajakarstwo) i inne.

Podobne studia podyplomowe i kursy oferują także pozostałe Akademie Wychowania Fizycznego. Są one dostępne na stronach internetowych tych uczelni.

Kursy instruktorskie poza uczelnią

Wszystkie osoby zainteresowane mogą także uczestniczyć w kursach instruktorskich lub doszkalających organizowanych przez różne instytucje. Jest to z pewnością duża szansa dla osób w późniejszym wieku, pragnących zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie. Jedną z największych instytucji w Polsce kształcącą kadrę instruktorów, trenerów oraz menedżerów sportu i rekreacji ruchowej jest Polska Akademia Sportu (PAS). 

Głównym partnerem PAS i organizatorem kursów jest Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej. Specjalności instruktorów rekreacji ruchowej, jakie można uzyskać dzięki prowadzonym przez nią kursom to między innymi: instruktor aerobiku, instruktor fitness (ćwiczenia siłowe, ćwiczenia psychofizyczne, nowoczesne formy gimnastyki, jogging) oraz wiele innych.

Redakcja poleca

REKLAMA