Jakie mięśnie pracują podczas treningu?

Każdy mięsień ma swoje zadanie, a jeżeli chcemy ćwiczyć dany mięsień, to musimy wykonać odpowiedni ruch. Na czym polega praca mięśni?
/ 26.08.2010 14:05
Hantle

Za co odpowiadają poszczególne mięśnie?

  • biceps (mięsień dwugłowy ramienia) odpowiada za zgięcie w stawie łokciowym i zgięcie w stawie barkowym,
  • triceps (mięsień trójgłowy ramienia) odpowiada za wyprost w stawie łokciowym i wyprost w stawie barkowym,

Zobacz także: Ćwiczenia na piękne ramiona

  • barki – akton przedni zgina w stawie barkowym (są to wyprosty rąk do przodu), akton tylni prostuje w stawie barkowym ściągnięcie rąk w tył w stawie barkowym, najszerszy grzbietu – prostuje w stawie barkowym (opuszczanie rąk),
    prostownik pleców – prostuję kręgosłup,
  • mięsień piersiowy – przywodzi, zgina w stawie ramiennym (wypychanie rąk do przodu, złącznie z przodu ramion),
    mięśnie proste brzucha zginają w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, (brzuszki), dolne – zginają nogi w stawie biodrowym, (unoszenie nóg w górę),

Zobacz także: Ćwiczenia na piękny biust

Mięśnie skośne wykonują rotację w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, mięśnie odwodzące, które są mięśniami pośladkowymi, tzw. maximus, średni i mały prostują w stawie biodrowym - wyprost nogi do tyłu i do boku.

  • mięsień czworogłowy uda – prostuje w stawie kolanowym (wyprosty nóg) i zgina w stawie biodrowym, (wznosy nóg w górę – do przodu) dwugłowy uda zgina w stawie kolanowym, oraz półbłoniasty i półścięgnisty prostują w stawie biodrowym (wznosy nóg do tyłu), mięsień brzuchaty łydki zgina w stawie skokowym (wznosy na palce).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)