Jak wygląda jadłospis w diecie Dukana?

Przekonaj się, co możesz, a co kategorycznie jest zabronione na diecie Dukana! Tutaj znajdziesz jadłospis na wszystkie etapy diety.
Agata Bernaciak / 6 miesięcy temu

Zastanawiasz się nad przejściem na dietę Dukana? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie obejrzyj nasz materiał wideo. Znajdziesz w nim wszelkie informacje na temat jadłospisu i zagrożeń, jakie niesie za sobą ten plan żywieniowy.

Jak wygląda jadłospis na diecie Dukana?

Produktem, na którym opiera się cały jadłospis diety Dukana, jest przede wszystkim białko. Na diecie, przez pierwsze 10 dni dozwolone jest jedzenie:

  • mięsa (cielęciny, polędwicy wołowej, kurczaka)
  • wątróbki
  • ryb
  • chudego nabiału

W drugiej fazie diety, która trwa aż do osiągnięcia wymarzonej wagi, dołączasz warzywa. Należą do nich: pomidory, rzodkiewka, sałata, szparagi, szpinak, papryka, buraki, kapusta, cykoria, cukinia, marchew, ogórki.

Etap drugi diety Dukana polega na modyfikowaniu jadłospisu w cyklu 5-dniowym (przez 5 dni spożywasz białko i warzywa, w trakcie kolejnych 5 dni samo białko).

Uwaga! Przez cały okres diety Dukana kontroluj stan swojego zdrowia! Dieta Dukana nie jest dobrym sposobem odżywiania na całe życie, ponieważ silnie obciąża nerki i wątrobę.

Polecamy:
Chcesz schudnąć? Zobacz listę 20 produktów, które powinnaś wyeliminować!
Woda - niezbędna w czasie odchudzania! Dlaczego? Ile wody potrzebujesz, by schudnąć!
Sprawdziłyśmy co ma najmniej kalorii w McDonald’s! Będziesz zdziwiona!


 


 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 miesiące temu
A ma ktos przepisy na te 10 dni w fazie pierwszej?;) BARDZO bym prosila!;)
/6 miesięcy temu
Sama stosowałam Dukana, ale do tego aby byc pewną sukcesu dodałam jeszcze Slimunox i moim zdaniem to połaczenie się dopiero sprawdziło (12 kilo mniej w dwa miesiące)
/6 miesięcy temu
Moim zdaniem Slimunox jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób chcących pozbyć się nadwagi. Sama go stosowałam i w 3 miesiące pozbyłam sie 14 kilogramów nadwagi
POKAŻ KOMENTARZE (5)