POLECAMY

5 trików, dzięki którym zaczniesz przestrzegać diety!

Obiecujesz, że przechodzisz na dietę? Jeśli ci się to nie udaje, przeczytaj nasze rady. One ci pomogą!
5 trików, dzięki którym zaczniesz przestrzegać diety! fot. Fotolia.pl

Być na diecie, a przestrzegać diety to dwie zupełnie różne rzeczy. Dzisiaj przedstawiamy kilka prostych sposobów, które pomogą trzymać apetyt w ryzach i kontrolować ilość spożywanych posiłków.

Włącz ten składnik do diety i zacznij chudnąć!

1. Wrzucaj zdjęcia do internetu

Zamiast zapisywać, co dziś zjadłaś, rób zdjęcia! Badania wskazują, że osobom, które prowadzą dokumentację fotograficzną każdego swojego posiłku, łatwiej jest przestrzegać diety. Zdjęcia najlepiej wrzucać od razu na profil społecznościowy albo bloga.

2. Zamów gotowe posiłki o określonej kaloryczności

Działanie cateringu dietetycznego jest proste – wybierasz rodzaj diety, dietetyk ustala kaloryczność posiłków oraz szczegóły planu odżywiania. Na tej podstawie codziennie dostajesz zestaw posiłków na cały dzień. To najlepszy sposób na utrzymanie dziennej kaloryczności i regularności posiłków.

Unikaj ich! Po zjedzeniu tych produktów będziesz... jeszcze bardziej głodna

3. Zostań dziewczyną z kalendarza

Załóż kalendarz i zaznaczaj każdy dzień, w którym przestrzegałaś diety, odmówiłaś podjadania lub zrobiłaś dla siebie coś dobrego. Mierz się, waż i rób sobie zdjęcia! Wklejaj je do kalendarza i zauważaj dobre zmiany! Ciesz się z nich i doceń za to samą siebie.

4. Opowiadaj wszystkim, że jesteś na diecie

Niech otaczające cię osoby wiedzą, że starasz się schudnąć. Nie będą cię wtedy namawiać na wypad na ciastko albo frytki, a ci przyjaźnie nastawieni, będą ci dopingować.

Chcesz schudnąć z brzucha? 11 produktów, które powinnaś włączyć do swojej diety

5. Rób to co lubisz... byle aktywnie!

Oducz się nagradzania lub pocieszania jedzeniem. Lepiej zajmij się czymś, co lubisz. Naukowcy nazywają to „pozytywną rozrywką”. A najlepiej, jeśli połączysz przyjemne z pożytecznym - pójdziesz na rower czy spacer. Tak dla sportu ;)

Jesteś ciągle zmęczona? Znamy 10 składników, które dodają energii

na podstawie informacji prasowej DietBox.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Żadnych skomplikowanych diet. Wycięłam z jadłospisu tłuste mięso na rzecz większej liczby warzyw. Chciałam szybkiego efektu więc wspomogłam się spalaczem tkanki tłuszczowej African Mango (więcej o nim na stronie producenta: tnij.org/dfyda5x ) W 3 tygodnie straciłam 5 kg :))
/4 lata temu
"Zamiast zapisywać co dziś zjadłaś, rób zdjęcia! Badania wskazują, że osobom, które prowadzą dokumentację fotograficzną każdego swojego posiłku, łatwiej jest przestrzegać diety. Zdjęcia najlepiej wrzucać od razu na profil społecznościowy albo na bloga. Jeśli wstydzisz się wrzucić jakieś zdjęcie oznacza to, że raczej nie powinnaś jeść takiego posiłku..." jeśli wstydzisz się wrzucać zdjęcia swojego jedzenia na profil społecznościowy, to znaczy, że jesteś normalna i zdrowa na umyśle. TO wiocha straszna wrzucać co chwilę zdjęcia swojego jedzenia na FB. No chyba, że się jest jakimś kucharzem eksperymentatorem i tworzy się jakieś nowe ciekawe dania. W każdym innym przypadku nie ma co zarzucać swoich Bogu ducha winnych znajomych obrazkami swojego żarcia. Wieś tańczy i śpiewa! I to w dodatku z przytupem!
/4 lata temu
Jeśli jesteś na diecie polecam, a chcesz wyjechać i się zrelaksować polecam Łubinowe Wzgórze! Przygotowują posiłki dla gości ze specjalnymi dietami np.dieta bezglutenowa. Wypoczywasz i nie martwisz się co masz zjeść, wszystko przygotowane specjalnie dla Ciebie:oklaski:
POKAŻ KOMENTARZE (1)