Jak odchudzają się gwiazdy?

Jakie diety stosują Madonna, Rihanna, Angelina Jolie, Sting, Jenifer Aniston, Scarlett Johansson czy Paris Hilton? Co jest podstawą jadłospisów gwiazd? Które sławy łączą dietę z odpowiednim treningiem?
/ 15.11.2013 13:39

fot. Fotolia

Beyonce

Skrupulatnie liczy kalorie. Stosując dietę, każdego dnia spożywa jedynie tyle kalorii, ile określają indywidualne wskaźniki dla osoby o konkretnym wieku, płci i wzroście. Oprócz liczenia kalorii Beyonce ogranicza tłuszcze. Je dużo warzyw i owoców, aby zapewnić ciału odpowiednie składniki odżywcze. Taka dieta dla większości osób ją rozpoczynających staje się po prostu stylem życia i sposobem na utrzymywanie szczupłej sylwetki.

Angelina Jolie

Dla potrzeb filmu „Tomb Raider” aktorka musiała poddać się kilkumiesięcznej, specjalnej diecie. Zmuszona została do rezygnacji z palenia papierosów oraz picia kawy i przejścia na jedzenie gotowanego mięsa, warzyw i mleka sojowego.

Aktorka przyznaje, że kiedyś zaczynała dzień od papierosa i kawy. Pomijała śniadania. Rola Lary Croft była wielkim wyzwaniem fizycznym. Oprócz stosowania diety Jolie intensywnie trenowała kick boxing i inne sztuki walki oraz jogę. Dzięki temu zyskała jędrne, smukłe ciało.

Głównym składnikiem diety aktorki były: ryby lub wołowina, przygotowane na parze z dodatkiem warzyw. Jolie musiała zupełnie zrezygnować z cukru, a mleko krowie zamienić na sojowe. I pozostała przy takim sposobie jedzenia.

Zaletami takiej diety są:

  • wyeliminowanie z menu „pustych” kalorii i zwiększenie w nim wartościowych produktów,
  • stabilizacja poziomu cukru we krwi,
  • zmniejszenie łaknienia na słodycze,
  • zrównoważone menu,
  • przypływ energii.

Madonna

Piosenkarka zawsze utrzymywała ciało w świetnej kondycji dzięki uprawianiu sportów, co jest podstawą zachowania szczupłej sylwetki. Kiedyś podnosiła ciężary i biegała. Od kilku lat jest fanką astangi jogi (jogi dynamicznej), która jest kompleksowym ćwiczeniem całego ciała.

Praktykowanie jogi spowodowało zmianę w sposobie odżywiania Madonny. Nigdy nie sięga ona po produkty fast–food i przestrzega zasad zdrowego żywienia. Spożywa jedynie produkty organiczne (inaczej makrobiotyczne). Podstawą jej menu są chude produkty białkowe. Madonna rzadko jada w restauracjach i nie zamawia jedzenia na wynos, ponieważ jak mówi: „nigdy nie jestem pewna, co ono zawiera”.

Dieta makrobiotyczna, którą stosuje również Gwyneth Paltrow, oparta jest na spożywaniu ziaren, warzyw, niewielkiej ilości ryb i mięsa, które pochodzą z naturalnych źródeł, na przykład gospodarstw ekologicznych.

Być w zgodzie z zasadami diety makrobiotycznej to:

  • wprowadzić do menu jak najwięcej ziaren,
  • zamienić białka pochodzenia zwierzęcego na roślinne,
  • używać cukru z naturalnych źródeł (np. syrop ryżowy),
  • być dla siebie cierpliwym.

Cameron Diaz

Jest zwolenniczką diety dr. Atkinsa, którą stosował również Brad Pitt. W założeniu ma ona wprowadzić organizm w stan ketozy, którą ciało uzyskuje, spalając energię głównie z tłuszczów. To – według jej twórcy – ma powodować szybką utratę wagi.

Pierwsza faza diety zakłada dwutygodniowy plan zwany indukcją. W tym czasie dozwolone jest tylko jedzenie mięsa, tłuszczów i pewnych rodzajów serów tak, by zmniejszyć przyjmowanie węglowodanów do minimum. Po tym okresie można zacząć dodawać niektóre produkty węglowodanowe, jednak zakazany jest cukier i produkty na bazie białej mąki.

Zobacz też: Najdziwniejsze diety świata

Rihanna

Stosuje dietę niskowęglowodanową. Jest ona podobna do diety dr. Atkinsa, jednak w tym przypadku dwutygodniowy okres indukcji nie jest wymagany. Spożywa się mięsa, tłuszcze, sery oraz zielone warzywa tak, by ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów do minimum. Zwolennicy takiej diety zarzekają się, że mogą jeść, ile chcą, a wciąż tracą wagę lub bez problemów utrzymują tę wymarzoną. Taki sposób jedzenia jest dla nich stylem życia.

Scarlett Johansson

Przestrzega diety zbalansowanej, co oznacza spożywanie porcji białek, węglowodanów i tłuszczów w każdym posiłku zgodnie z zaleceniami zasad dietetyki. Oczywiście, stosując taką dietę, nie sięgamy po produkty fast–food i przemysłowo przetworzone.

Heidi Klum

Stosuje dietę Davida Kirscha. David Kirsch to prywatny trener gwiazd, który trenował między innymi Liv Tyler, Naomi Cambell, Lindę Evangelistę. Dba on nie tylko o ich kondycję fizyczną, ale też o równowagę umysłu. Kirsch wypromował wśród gwiazd swoją filozofię opartą na równowadze umysłu, ducha i ciała.

Opublikował wiele książek i sam stał się gwiazdą. Jego dieta jest nazwana „ABCDEF”, co odpowiada w języku angielskim pierwszym literom produktów, których trzeba się wystrzegać, czyli: alcohol, bread, starchy carbs, dairy, extra sweets, fruits and most of fats (alkoholu, chleba, przetworzonych węglowodanów, produktów mlecznych, dodatkowych słodyczy, owoców, większości tłuszczów). Oczywiście dieta ta musi być stosowana wraz z regularnym treningiem. Plan Davida Kirscha to trening kardio, dodatkowo wiele wypadów i przysiadów oraz ćwiczenia z użyciem ciężarków (do 2,5 kg), wykonywanych w dużych ilościach powtórzeń.

Jennifer Aniston

Aktorka preferuje dietę „The Zone” (strefową), której założeniem jest utrzymanie równowagi w gospodarce hormonalnej poprzez właściwe dobieranie składników pokarmowych. Dieta zakłada spożywanie odpowiedniej ilości nieprzetworzonych węglowodanów (40%), tłuszczów (30%) oraz protein (30%). Twórca diety, Barry Sears, uważa, że powinniśmy jeść jedynie takie produkty, które kontrolują poziom insuliny. Według niego każdy posiłek lub przegryzka powinny być skomponowane według powyżej opisanej zasady 40%, 30%, 30% tak, aby nasze ciało było w najlepszej kondycji.

Zaleca się by posiłek miał nie więcej niż 500 kalorii, a przegryzka do 100 kalorii. Podstawą diety są warzywa, chude produkty białkowe, owoce, orzechy i picie 8 szklanek wody dziennie. Należy też ograniczać sól.

Natalie Portman

Jest wegetarianką, czyli nie je mięsa. Wegetarianizm dopuszcza spożywanie produktów mlecznych i niektórych serów. Oczywiście zwolennicy diety wegetariańskiej stosują ją nie tylko dla zdrowia, ale przede wszystkim z powodów moralnych. Dzięki takiemu sposobowi jedzenia twoja waga powinna być na nie zmienionym poziomie. Możliwe to będzie jednak tylko wtedy, gdy do menu nie będziesz dodawać zbyt wielu produktów bogatych w cukier i pełnotłustych.

Sting

Od dawna przeszedł na dietę raw, czyli spożywa jedynie nieprzetworzone produkty, najlepiej organiczne, pochodzące z gospodarstw ekologicznych. 75% z nich powinno być surowymi. Dozwolone produkty to: owoce, warzywa, orzechy, ziarna, fasole, owoce suszone, algi, świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, inne produkty nieprzetworzone i organiczne, mleko z kokosa.

Paris Hilton

Wyznaje zasadę małych porcji. W jej menu znajdują się wszystkie produkty, jednak w kontrolowanych porcjach. Zaletą tej diety jest to, że nie trzeba sobie niczego odmawiać. Jednak dietetycy przypominają, że takie małe posiłki powinny zawierać wszelkie potrzebne składniki odżywcze. Menu nie może być skomponowane np. z produktów fast–food. Większość zwolenników takiej diety przestrzega jednak zdrowego sposobu żywienia, pozwalając sobie na jedzenie produktów zakazanych od czasu do czasu.

Jennifer Lopez

Stosuje zasadę jedzenia mini posiłków. Polega ona na tym, że je malutkie porcje pięć razy dziennie. Posiłki lub przekąski składają się przeważnie z chudych produktów białkowych, warzyw i owoców. Taki sposób jedzenia znacznie poprawia metabolizm i pozwala na utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi. Dzięki temu nie sięgamy po niezdrowe, tłuste i słodkie produkty.

Zobacz też: Odchudzanie - 5 ważnych rad na początek

Redakcja poleca

REKLAMA