Dieta kopenhaska, czy Dukana? Która jest lepsza dla ciebie?

Chcesz schudnąć i nie wiesz, jaką dietę wybrać? Która będzie lepsza: dieta kopenhaska, czy Dukana?
Wioletta Górecka / 8 miesięcy temu
Dieta kopenhaska, czy Dukana? Która jest lepsza dla ciebie? fot. Adobe Stock

Pragniesz szybko pozbyć się niechcianych kilogramów i zastanawiasz się, jaką dietę wybrać? Lepsza będzie dieta kopenhaska, czy Dukana? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – różnią się one od siebie zasadami, jednak dają taki sam efekt: szybką utratę wagi. Na czym polega każda z nich? Którą będzie bardziej odpowiednia dla ciebie?

Na czym polega dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska jest jednym z najpopularniejszych sposobów na szybką utratę wagi w krótkim czasie. Trwa równo 13 dni, a codziennie można zrzucić nawet kilogram. Jest to jednak dieta bardzo restrykcyjna: zakłada spożywanie do 800 kalorii dziennie, pochodzących z bardzo ubogiego zakresu produktów dozwolonych do spożycia. Wśród nich królują: kawa, szpinak, jajka i gotowane mięso. Jadłospis na 13 dni jest więc bardzo monotonny i mało odżywczy. W pierwszej kolejności spalane są mięśnie i woda, a po zakończeniu diety o efekt jo-jo jest bardzo łatwo.

Dieta Dukana – zasady

Dieta Dukana jest podzielona na cztery etapy. Każdy z nich zakłada spożywanie produktów bogatych w białko. Ma to zapewnić skuteczną redukcję wagi, oczyszczenie organizmu oraz zapobiec efektowi jo-jo. Dieta Dukana trwa dłużej niż kopenhaska, a długość etapów zależy od tego, ile kilogramów chce się zrzucić. Dopuszcza spożywanie o wiele większej ilości produktów, jednak oczywiście z pewnymi wyłączeniami, uzależnionymi od fazy diety.

Dieta kopenhaska czy Dukana? Która lepsza?

Podstawową różnicą między obiema dietami jest ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia, a także źródła ich pochodzenia. Po diecie kopenhaskiej efekt jo- jo jest bardzo prawdopodobny, po diecie Dukana z założenia nie występuje. Dieta kopenhaska opiera się na bardzo ubogim menu, dieta Dukana ma zaś bardziej urozmaicony jadłospis. Jednak ani niskokaloryczna, mało wartościowa dieta kopenhaska, ani bardzo białkowa dieta Dukana nie są najzdrowszym sposobem odżywiania. Jeśli więc zastanawiasz się, czy lepsza będzie dieta kopenhaska, czy Dukana, odpowiedź brzmi: wszystko zależy od twojego stanu zdrowia, determinacji i założonych celów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zarówno diety monoskładnikowe, jak i niedoborowe, są niewskazane do stosowania na dłuższą metę. Przed przejściem na dietę, warto skonsultować się z lekarzem, by ocenić swój stan zdrowia i wykluczyć przeciwwskazania do jej stosowania.

To także może cię zainteresować!

Wszystko o diecie kopenhaskiej! Poznaj zasady, efekty i jadłospis!
Dieta Dukana – wszystko, co chcesz o niej wiedzieć!
Dieta Paleo - dieta naszych przodków!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/7 miesięcy temu
Dla tych którzy przechodzą kurację odchudzającą - polecam włączyć do diety Slimunox, błyskawicznie przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej poprzez podkręcenie metabolizmu. Ja stosouje od miesiąca i mam juz 4 kg mniej na wadze.
/7 miesięcy temu
Mi dużo czasu zajęta zmiana myślenia o odchudzaniu.Wszystko zaczęło się dobrze układać w momencie jak zmieniła podejście do tego tematu.Przede wszystkim dieta u mnie 1500 kal ruch- dwa razy w tygodniu basen no i Slimunox.Efekt lepszy niż zakładałam na początku bo -15 kg.
/7 miesięcy temu
I jedną i drugą stosowałam, ale jak mam byc szczera, to po obu dopadl mnie efekt jojo. Teraz zamawiam katering ze Zdrowego Smaku, bo wydaje mi się ze chyba to ma najwiekszy sens - nauka odpowiedniego i systematycznego zywienia, a nie glodowki i ograniczenia kcal
POKAŻ KOMENTARZE (10)