Ćwiczenia z pianką

Piankowe wałki to fenomenalny przyrząd do ćwiczeń w domu – tani, prostu, bezpieczny pozwala zamienić wiele popularnych ćwiczeń w wyszukany trening całego ciała.

Piankowe wałki to fenomenalny przyrząd do ćwiczeń w domu – tani, prostu, bezpieczny pozwala zamienić wiele popularnych ćwiczeń w wyszukany trening całego ciała.

Pianki są wspaniałym przyjacielem bólów wywołanych przeciążeniami i sztywnością mięśni oraz stawów. Z ich pomocą możemy się rozciągać i masować jednocześnie. Ponadto, dodanie wałka do dobrze znanych ćwiczeń powoduje zwiększenie ich efektywności i zaangażowanie nowych partii mięśni. Korzystają tu głównie ramiona, pośladki, uda oraz brzuch. Wreszcie, wałki umożliwiają wspaniały trening równowagi i koordynacji ciała oraz przydają się przy asanach jogi oraz ćwiczeniach Pilatesa.

Tymczasem, za portalem womenshealthmag.com przytaczamy cztery wspaniałe ćwiczenia z pianką do wykonywania w domu...

Ćwiczenia z pianką

 

1.
Usiądź na podłodze z wałkiem za plecami. Nogi masz wyciągnięte przed tobą a obie ręce wyprostowane spoczywają na wałku. Zepnij mięśnie tułowia i powoli obniż plecy do podłogi turlając ręce na wałku. Wytrzymaj przez 5 sekund, wykonaj wydech i przeturlaj się powoli do pozycji wyjściowej. Powtórz pięć razy.

 

 

Ćwiczenia z pianką

 

2.
Połóż się na plecach na wałku ułożonym wzdłuż kręgosłupa. Przedramiona ułóż na podłodze, łokcie pozostaw zgięte a nogi proste. Unieś jedną nogę kilka naście centymetrów nad podłogę. Powtórz to samo z drugą i wykonaj 6-8 powtórzeń.

 

 

Ćwiczenia z pianką

 

3.
Stań na prawej nodze z lekko zgiętym kolanem a lewą stopę połóż na wałku za sobą (noga powinna być prosta). Unieś ręce nad głowę, zegnij prawe kolano mocniej i wysuń lewą nogę jeszcze bardziej do tyłu wciskając goleń w piankę. Prawe udo powinno być równoległe do podłogi. Powtórz 4-6 razy na obie nogi.

 

 

Ćwiczenia z pianką

 

4.
Połóż się na brzuchu i podeprzyj z przodu rękoma rozstawionym na szerokość barków i wałkiem umieszczonym pod kolanami. Wyprostuj ręce, unieś klatkę piersiową. Trzymając plecy proste unieś biodra i przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Powtórz 6-8 razy.

 

 

fot. womenshealthmag.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Warto także wypróbować zestawy ćwiczeń z piłką, dają bardzo dobre efekty, a do tego nie wymagają dużej sprawności ruchowej. Moja piłka armedical nadaje się świetnie.