Ćwiczenia ujędrniające pośladki

Zgrabne pośladki to zapewne marzenie każdej kobiety. Która z nas nie chciałaby ich mieć? Dodają pewności siebie, kształtują cała sylwetkę i są wyrazem kobiecości. Sprzyja im aktywny tryb życia. Zadbaj o odpowiednią aktywność, wprowadź w swój plan zestaw ćwiczeń i osiągnij swoje cele.
/ 15.11.2010 08:07

Jak mieć jędrne pośladki?

Wiek i brak aktywności fizycznej są czynnikami, które najbardziej wpływają na brak sprężystości. Aby Twoje pośladki były zgrabne, muszą być przede wszystkim jędrne. Jak to zrobić?

Potrzebujesz regularnie wzmacniać pośladki. Wprowadzaj również codziennie aktywności, które szczególnie korzystnie wpłyną na kształtowanie tej części Twojego ciała.

  • Jeżeli masz możliwość, unikaj windy. Wchodzenie po schodach jest świetnym sposobem na wzmacnianie mięśni pośladkowych.
  • Biegaj. Bieganie wzmocni i ujędrni każdą część Twojego ciała, w tym pośladki. Ponadto jest świetnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Poprawia również ukrwienie, co pomoże Ci pozbyć się tzw. „pomarańczowej skórki”.
  • Jeśli ćwiczysz na siłowni, używaj ciężarów.
  • Nic tak nie kształtuje mięśni jak trening siłowy, z obciążeniami.
  • Ćwicz na orbitreku. Jest to maszyna cardio, dostępna już dzisiaj właściwie w każdym klubie fitness. W dużym stopniu, wpływa ona na kształtowanie Twoich pośladków.
  • Wchodź pod górę. Możesz to robić na świeżym powietrzu lub użyć odpowiednich maszyn w klubie fitness. Wchodzenie pod górkę z obciążeniem, to świetny sposób na Twoje pośladki.

Zob. także: Czy wiesz jak wykonać masaż ud i pośladków zmniejszający cellulit?

Prócz aktywności ważną rolę odgrywać będzie dieta. Postaraj się unikać produktów z białej mąki, cukru i tłustych potraw. Zbyt duża ilość soli w Twoich posiłkach również nie będzie dla Ciebie dobra. Postaraj się jeść dużo warzyw, produktów z pełnego ziarna, ryb i białego mięsa. Używaj również dużo ziół i pij dużą ilość wody w ciągu całego dnia.

Zob. także: Ćwiczenia na pośladki - trening dla zapracowanych

Zestaw ćwiczeń przedstawiony poniżej pomoże Ci kształtować pośladki każdego dnia, bez wychodzenia z domu.

Zadbaj o regularność, a zobaczysz, że w niedługim czasie będziesz cieszyć się ze zgrabnych i jędrnych pośladków. Musisz jednak pamiętać, że najlepsze efekty uzyskasz w połączeniu ze zdrową dietą i innymi aktywnościami.