POLECAMY

Weekend majowy na sportowo

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wyjazd w majowy weekend. Jednak to nie znaczy, że długi weekend może okazać się nudny. Co robić w czasie majówki w mieście i poza nim? Jak aktywnie spędzić wolny czas? Jakie sporty i zabawy zaoferować dzieciom?
Weekend majowy na sportowo fot. fot. Fotolia

Wielu z nas spędzi majówkę w domu. Zamiast siedzieć przed telewizorem, warto aktywnie wykorzystać ten wolny czas. To także wspaniała okazja na nadrobienie zaległości rodzinnych. Jest wiele aktywności fizycznych, które może wykonywać całą rodziną.

Jak aktywnie spędzić majówkę?

Majówka to świetny czas na aktywny odpoczynek. W mieście istnieje wiele możliwości. Możesz wraz z przyjaciółmi wynająć boisko i grać w siatkówkę czy koszykówkę. Innym pomysłem jest kort tenisowy. Koszt wynajęcia hali sportowej uzależniony jest od miejsca i standardu, dlatego cena może wahać się od 100–500 zł.

Jakie sporty dla całej rodziny?

W weekend majowy warto wybrać sporty, które pozwolą nam cieszyć się wiosenną aurą. Wspaniałym pomysłem jest wybranie się całą rodziną na jazdę konną.

Jazda konna ma wiele zalet – nie tylko zdrowotnych. Cenny jest w jej przypadku także kontakt z zwierzęciem, co pozytywnie wpływa na nasze ciało i ducha. Cena jednorazowej przejażdżki waha się od 30–50 zł.

Innym pomysłem jest basen. Nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach płynących z pływania. Dla dzieci wypad na basen na pewno okaże się wspaniałą rozrywką.

Rower to także świetny pomysł. Ta aktywność bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Pobudza krążenie krwi, a podczas długotrwałej jazdy świetnie dotlenia się nasz organizm. Zanim jednak wybierzemy się na przejażdżkę rowerem, należy zadbać o bezpieczeństwo (sprawdzić, czy rower jest sprawny oraz załóż kask i ochraniacze).

Wspaniałym pomysłem jest rodzinny piknik w parku. Aby aktywnie spędzić czas, na piknik można wybrać się rowerem, a na miejscu pograć w bumerang czy frisbee. Jednak ważne, aby pamiętać o higienie. Zanim zasiądziemy do jedzenia, warto umyć ręce specjalnym płynem do dezynfekcji rąk, który można kupić w każdej aptece czy większym sklepie.

Zobacz też: Sport i ruch – vademecum

Co jeszcze można robić w majówkę?

Długi weekend może okazać się też dobrym czasem na lepsze poznanie własnego miasta czy okolicy. Dobrym pomysłem są piesze wycieczki.

Większe miasta mają w ofercie wycieczki pozwalające lepiej poznać ich historię

Koszt wycieczki z przewodnikiem po Warszawie to ok. 120–200zł.

Można również na własną rękę rozpocząć zwiedzanie okolicznych zabytków, na co zazwyczaj brakuje nam wolnego czasu.

Jeśli nie mamy ochoty na aktywne spędzanie czasu, warto sięgnąć po ciekawą książkę. Ważne by podczas tych kilu wolnych dni odpocząć nie tylko fizycznie, ale też psychicznie i nabrać sił na kolejne długie miesiące pracy zwłaszcza, że za oknem słoneczna pogoda.

Zobacz też: W zdrowym ciele zdrowy duch

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Majówkę zdecydowanie warto spędzić aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu. Nie zmarnujmy pięknej pogody :)