Najmodniejsze jesienne sporty

Choć wakacje minęły, cieszmy się złotą, polską jesienią. Jak? Oczywiście uprawiając sport na powietrzu!
Agata Bernaciak / 01.08.2012 14:00
Maja Włoszczowska fot. Serwis prasowy

Zamiast leniuchować przed telewizorem i pozwolić sobie na zbyt wiele chwil zapomnienia, korzystajmy z ostatnich, silnych promieni słońca i wyjdźmy na powietrze! Warto bowiem potrenować w towarzystwie kolorowych liści.

Biegaj do utraty tchu


Jesień i wiosna to najlepszy okres dla biegaczy, którzy w wakacje - podczas upałów - aby utrzymać regularność treningów musieli jak wampiry wynurzać się z domów dopiero nocą. Teraz możesz biegać o każdej porze! Choć w ciągu dnia słońce może jeszcze troszkę przypiekać, wieczory i poranki stwarzają idealne warunki na jogging.

Wychodź na spacery i marsze

Aby utrzymać ciało w formie, jak najwięcej czasu spędzaj na powietrzu. Nie lubisz biegać - wybierz się z koleżanką lub facetem na intensywny marsz lub na spacer. Dzięki temu spalisz dodatkowe kalorie, dotlenisz organizm i poprawisz metabolizm. Przy okazji skuś się na zbieranie kasztanów - dodatkowe kilkanaście przysiadów w dłużej perspektywie może zdziałać cuda ;)

Rolkowa i rowerowa jazda

Bez wątpienia będziesz tęsknić za tymi wakacyjnymi sportami. I choć już zapewne wzdryga cię na myśl o nadchodzącej zimie pamiętaj, że jesień sprzyja jeszcze rolkowemu i rowerowemu szaleństwu. Dlatego już teraz wyjdź z domu, zabierz ze sobą koleżankę, chłopaka lub chociażby psa i podbijajcie wciąż rozgrzane promieniami słońca ulice!

Nordic walking w plenerze

Jeżeli nie lubisz morderczych treningów, ale lubisz się po prostu zdrowo zmęczyć - wybierz nordic walking. Dzięki takiemu treningowi rozruszasz wszystkie mięśnie swojego ciała - nawet te, o których istnieniu nie miałaś zielonego pojęcia.