POLECAMY

Recenzja albumu „Arcydzieła światowej architektury”

Album „Arcydzieła światowej architektury” to idealna przedwakacyjna lektura dla każdego turysty. Książka zawiera 350 fotografii przedstawiających najwspanialsze, zdaniem autora książki - Willa Pryce’a , budowle świata. Wśród nich znajdziecie gotyckie i romańskie katedry Europy, arabskie meczety i pałace czy imponujące gmachy muzeów.
Recenzja albumu „Arcydzieła światowej architektury” fot. Zielona Sowa

Prezentowana czytelnikom publikacja to piękny album uzupełniony wartościowym komentarzem, który ma ukazać wspaniały i różnorodny świat architektury, pomagając zrozumieć jej historię, rozwój i różnorodność.

  • Książka wychodzi poza krąg kultury zachodniej, ukazując perły architektury krajów arabskich, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
  • W dwóch obszernych artykułach przedstawiono charakterystykę i historię rozwoju architektury, ujęte chronologicznie (do i po 1500 r.), osadzone w kontekście historycznym i kulturowym, bogato ilustrowane licznymi fotografiami.
  • Ponad 40 najważniejszych budowli dodatkowo opatrzono indywidualnym opisem, ukierunkowującym uwagę czytelników na najważniejsze ich cechy.
  • Autor wybrał z jednej strony obiekty najbardziej znane i typowe dla swej epoki czy regionu, z drugiej zaś – najoryginalniejsze, czasem szokujące, wymykające się wszelkiej klasyfikacji.
  •  Oprócz szerokich planów i panoram wnętrz zamieszczono także fotografie ukazujące misterne detale, często umykające uwagi zwykłego turysty lub po prostu dla niego niedostępne.
  • Tekst jest napisany zrozumiałym, unikającym nadmiaru trudnej terminologii językiem.
  • W korzystaniu z publikacji dodatkowo pomagają indeks oraz słowniczek najważniejszych pojęć z zakresu historii sztuki i architektury.
  • Twarda oprawa i wysoka jakość edytorska publikacji gwarantują jej trwałość – to dzieło, do którego czytelnik będzie chętnie wracał.
  •  Przekładu dokonała dr Joanna Wolańska, historyk sztuki zawiązany z UJ i innymi instytucjami kultury i nauki,, redaktor i tłumacz wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Architektura jest dziedziną sztuki, z którą obcujemy na co dzień, jednak często nie zwracając na nią uwagi. Zadaniem tej publikacji jest nie tylko ukazanie w pięknej formie najwybitniejszych dzieł tej monumentalnej dziedziny sztuki, ale przekazanie czytelnikowi niezbędnej wiedzy i uwrażliwienie na piękno, które często mamy na wyciągnięcie ręki.

 Informacje o książce:

Tytuł: "Arcydzieła światowej architektury"
Autor: Will Pryce
Data wydania: 2011
EAN: 9788326501579
Format: 240x308
Oprawa: twarda
Liczba stron: 320
Wiek czytelnika: 15+

Więcej na temat książki na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)