Niebezpieczne dyscypliny sportowe - 7 zagrażających życiu

Niebezpieczne dyscypliny sportowe - 7 zagrażających życiu fot. Fotolia
Przy nich boks to pestka... Sprawdź, o których mowa!
Agata Bernaciak / 24.11.2015 05:37
Niebezpieczne dyscypliny sportowe - 7 zagrażających życiu fot. Fotolia

1. BASE jumping

Innymi słowy - to ekstremalne skoki spadochronowe z budynków, mostów i innych budowli, których otoczenie (oraz wysokość) do bezpiecznych nie należą.

2. Nurkowanie

Choć jest coraz bardziej popularne, nadal należy do grupy sportów ekstremalnych. Dlaczego? Otóż nurkowanie na dużych głębokościach wymaga odpowiedniego przygotowania oraz jest bardzo niebezpieczne z uwagi na ogromne ciśnienie panujące pod wodą.

3. Nurkowanie w jaskiniach

To jeszcze bardziej ekstremalne forma nurkowania, niż ta wyżej opisana. Wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również przygotowania (chociażby wcześniejszych ćwiczeń wraz z partnerem, bez którego pod wodą ani rusz!).

4. Jazda na bykach

Tak tak, ta dyscyplina naprawdę posiada grono miłośników zmagań z bykami, którzy nie są zwykłymi amatorami. Słynne rodeo jest wielkim sportowym świętem popularnym w Hiszpanii, Ameryce i Australii.

5. Heliskiing

To forma narciarstwa, która polega na skakaniu z helikoptera wprost na stromy stok, który znajduje się poza wyznaczoną dla turystów trasą zjazdu. Heliskiing jest najbardziej popularny w Rosji i Szwajcarii.

6. Surfowanie po wysokich falach

Wielu z nas znane jedynie z amerykańskich filmów. Surfing - choć bardzo efektowny - jest również baaaardzo niebezpieczny. Nie tylko z uwagi na możliwość upadku z wysokości, ale również olbrzymie ryzyko utonięcia.

7. Wspinaczka górska

Jest naprawdę niebezpieczna ze względu na trudne warunki atmosferyczne, w których się odbywa, a także na nie do końca znane szlaki, które pokonują miłośnicy górskich wypraw.

Dowiedz się więcej:

Redakcja poleca

REKLAMA