Nauka sportów zimowych z instruktorem - 5 korzyści

Nauka sportów zimowych z instruktorem - 5 korzyści fot. Fotolia
Zobacz, dlaczego lepiej zainwestować w kilka lekcji z ekspertem!
Agata Bernaciak / 09.01.2015 05:59
Nauka sportów zimowych z instruktorem - 5 korzyści fot. Fotolia

1. Nauczysz się jazdy bez błędów technicznych

Sama wiesz, jak ciężko jest oduczyć się złych nawyków. W przypadku sportów zimowych często to technika decyduje o naszym bezpieczeństwie, dlatego musisz znać jej podstawy! Z czasem zaczniesz je utrwalać.

2. Unikniesz niepotrzebnych kłótni

Jeśli twój partner jest już doświadczonym narciarzem, a ty dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem, w trakcie nauki prowadzonej przez ukochanego może dojść do wielu sporów. W przypadku lekcji z instruktorem na pewno chętniej będziesz go słuchać. I nie wytkniesz mu błędów ;)

3. Oswoisz swój strach

Instruktorzy mają swoje sposoby na asekurowanie ucznia, dzięki czemu ten jest w stanie zrobić więcej, niż gdyby uczył się samodzielnie. Dzięki jego radom przekroczysz granice własnego strachu, które do tej pory wydawały ci się nie do przekroczenia.

4. Zmniejszysz ryzyko nieszczęśliwego wypadku

Nawet w trakcie nauki zdarzają się sytuacje niebezpieczne - wystarczy trafić na narciarza, który zjeżdża po stoku po kilku grzanych winach. Instruktor z pewnością ochroni cię przed możliwym wypadkiem.

5. Zabierzesz do domu dobre wspomnienia

Zwykle instruktorzy nie tylko mają swoje sposoby nauki, ale są również bardzo cierpliwi. W końcu każdy z nas kiedyś robił coś pierwszy raz! Dzięki lekcjom z instruktorem i kolejnym sukcesom, złapiesz narciarskiego bakcyla. A na stok wrócisz także w przyszłym sezonie!

Dowiedz się więcej o sportach zimowych:

Redakcja poleca

REKLAMA