Jak przygotować się do treningu na siłowni?

Jak przygotować się do treningu na siłowni?
Jeżeli nigdy nie byłeś na siłowni a chciałbyś rozpocząć trening musisz się do niego odpowiednio przygotować. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych zasad dzięki którym wizyta na sali ćwiczeń będzie przyjemna a nie stresująca.
/ 18.11.2010 12:50
Jak przygotować się do treningu na siłowni?

Krok 1. CEL

Zastanów się czego oczekujesz? Czy chcesz zrzucić parę kilo a może uwydatnić swoje mięśnie i poprawić wytrzymałość? Przedstaw swoje oczekiwania instruktorowi, który ułoży specjalnie dobrany rodzaj wysiłku skomponowany i wyłącznie dla Ciebie.

Zapamiętaj, że aby osiągnąć zamierzony efekt twoja praca powinna byś procesem długotrwałym. Nie spalisz zbędnych kilogramów i nie poprawisz masy mięśniowej w miesiąc lub dwa. Są to miesiące ciężkiej, regularnej pracy i determinacji. Osobowość i nastawienie psychiczne mają tu kluczowe znaczenie.

Krok 2. DIETA

Odpowiednio dobrana dieta jest niezwykle istotnym elementem każdego treningu. Sposób żywienia ulega niekiedy diametralnym zmianom.

Odpowiednio dobrane wartości odżywcze są niezwykle ważne. Substancje pokarmowe należy dostarczać często 5-6 posiłków dziennie w małych ilościach w regularnych 3 godzinnych odstępach. Należy kategorycznie zrezygnować z fast foodów, słodyczy i alkoholu.

Krok 3. UBIÓR

Jeżeli określiłeś swój cel i z pokorą przeżyłeś nowe restrykcje żywieniowe możesz pomyśleć co założyć na zajęcia. Najczęściej przed podobnym dylematem stają kobiety. Nie ma z góry określonej sportowej kreacji, najważniejsze by nie krępowała ruchów. Najczęściej trenuje się w krótkich spodenkach bądź spodniach dresowych, na górę zakładamy bawełnianą koszulkę na ramiączka bądź z krótkim rękawkiem.

Jeżeli chodzi o obuwie powinniśmy mieć na zmianę. But powinien być sportowy i wygodny najlepiej gdyby to były adidasy bądź tenisówki. Warto również wyposażyć się w rękawiczki, aby uniknąć odcisków. Nie zapomnij o ręczniku wytrzesz nim kapiący pot z czoła.

Krok 4. WYTRWAŁOŚĆ

Zazwyczaj głównym powodem rezygnacji z ćwiczeń jest nieciekawa atmosfera lub mało kompetentny instruktor. W takim przypadku spróbuj zmienić prowadzącego lub poszukaj innego klubu. Wiele osób rezygnuje ponieważ odczuwa zmęczenie lub brak im mobilizacji, tutaj problem jest głębszy i wypływa z psychiki człowieka. Dlatego najpierw zastanów się, dlaczego chcesz ćwiczyć i jak bardzo pragniesz osiągnąć zamierzony cel.

Więcej na fitness.wieszjak.polki.pl

Redakcja poleca

REKLAMA