POLECAMY

Ćwiczenia fizyczne mogą wywołać orgazm u kobiet

Około 15% kobiet doświadcza orgazmu podczas ćwiczeń fizycznych. Naukowcy z Uniwersytetu Indiana uważają, ze jest to możliwe niezależnie od preferencji oraz fantazji. Nazwali to zjawisko „coregasm”, ponieważ występuje podczas ćwiczeń mięśni brzucha – czytamy na healthnews.com w artykule „Women report that exercise triggers orgasm”.
Ćwiczenia fizyczne mogą wywołać orgazm u kobiet fot. Fotolia

Orgazm podczas wysiłku fizycznego powodowany jest prawdopodobnie pracą wewnętrznych mięśni brzucha. Najczęściej występuje podczas podnoszenia ciężarów, jogi, jazdy na rowerze, biegania i spacerów. Badane kobiety zaznaczyły, że w większości przypadków nie miały fantazji seksualnych w ciągu dnia, co świadczy o tym, że największy wpływ na to zjawisko ma stymulacja wewnętrznych mięśni podczas ćwiczeń.

Naukowcy za pośrednictwem Internetu zadali kobietom pytanie o to, czy zdarzyło im się odczuwać seksualną przyjemność podczas ćwiczeń fizycznych. 124 osoby odpowiedziały, że wystąpił u nich orgazm, 246 kobiet potwierdziło odczuwanie przyjemności seksualnej. Naukowcy byli ciekawi podczas jakich ćwiczeń zachodzi to zjawisko oraz czy kobiety mają na nie wpływ i czy mogą je powstrzymać.

Kobiety twierdzą, że nie mogą powstrzymać nadchodzącego orgazmu, co wprawia je w zakłopotanie. Część z nich uważa, że ma wpływ na pojawienie się orgazmu angażując się bardziej niż dotychczas w wykonywane ćwiczenia. Przeżywanie orgazmu publicznie może być powodem do zmartwień, jednak ważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo: jedna z badanych kobiet w trakcie orgazmu spadła z maszyny do ćwiczeń.

Naukowcy uprzedzają, że nie należy spodziewać się takich doznań podczas pierwszej wizyty na siłowni i może to się zdarzyć dopiero po długotrwałym regularnym wysiłku fizycznym.

Co ciekawe, orgazm podczas ćwiczeń dotyczy tylko kobiet. Mężczyźni nie mają tej zdolności, co spowodowane jest odmienną anatomią.

Zobacz też: Czy kolczyk w penisie zwiększa doznania seksualne?

Źródło: healthnews.com/kr

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Nieprawda że tylko u Kobiet !!!!!
/4 lata temu
Nieprawda że tylko u Kobiet !!!!!