Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Joga na płaski brzuch fot. Fotolia
Mocne mięśnie Kegla znacznie poprawiają jakość życia seksualnego obojga partnerów. Ćwiczenia mięśni Kegla pozwalają wzmocnić mięśnie dna miednicy i tym samym łatwiej osiągać orgazm oraz zwiększyć doznania seksualne swojego partnera. Wykonuj ćwiczenia mięśni Kegla regularnie, a po pewnym czasie odczujesz wyraźną różnicę podczas stosunku.
/ 27.02.2012 12:33
Joga na płaski brzuch fot. Fotolia

Mocne mięśnie Kegla to lepszy orgazm

Bez mocnych i elastycznych mięśni Kegla seks daje jedynie przeciętne doznania, a orgazm jest właściwie niemożliwy. Bez wyrobionych mięśni Kegla nie będziesz w stanie mocno uścisnąć członek, gdy mężczyzna w ciebie wejdzie i osiągnąć orgazm. Trudno jest także przyspieszyć orgazm i sprawić, by był intensywniejszy i dłuższy. Słabe mięśnie Kegla przysparzają problemów zwłaszcza kobietom po porodzie i w podeszłym wieku. Bez wyćwiczonych mięśni dna miednicy kobiety po urodzeniu dziecka zwykle mają trudności z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, ponieważ "nie czują" partnera w sobie. Silne mięśnie Kegla chronią przed ewentualnym problemem nietrzymania moczu, co jest istotne u kobiet w podeszłym wieku.

Ćwiczenia mięśni Kegla są bardzo ważne dla pożycia erotycznego, dlatego powinnaś wykonywać je regularnie, najlepiej po 15 minut dziennie. Można je ćwiczyć wszędzie i o każdej porze - siedząc w pracy, stojąc w kolejce, jadąc samochodem czy oglądając telewizję.

Jak znaleźć mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla, czyli mięsień łonowo-guziczny, przebiegają u obojga płci od kości łonowej do ogonowej (guzicznej) i tworząc dno miednicy. Jeśli nie wiesz o jakie mięśnie chodzi, najłatwiej zidentyfikujesz je, wkładając dwa palce do pochwy. Gdy napniesz mięśnie (właściwie wciągniesz je do środka), poczujesz, jak zaciskają się one wokół palców. Łatwo zauważysz, że napinając je, jednocześnie zaciskasz zwieracze odbytu, cewki moczowej i wejście do pochwy. Jeśli zaciskanie mięśni Kegla idzie ci opornie lub w ogóle nie masz siły ich napiąć, to sygnał, że musisz koniecznie popracować nad ich kondycja. W tym celu wykonaj poniższe ćwiczenia.

Zobacz także: Brak orgazmu - kiedy oznacza poważny problem?

Połóż się na plecach i napnij mięśnie Kegla (maksymalnie „wciągnij” je do siebie jakbyś chciała wstrzymać strumień moczu). Postaraj się wytrzymać 5 sekund, po czym rozluźnij je. Zrób serię 5 skurczów i rozkurczów. Ćwiczenie powtarzaj 3 razy dziennie. Po tygodniu zwiększ liczbę skurczów do 10–15 i wykonuj codziennie po kilka serii. Postaraj się także wydłużyć czas jednego skurczu do 10 sekund.

W miarę poprawy kondycji  mięśni Kegla postaraj się wykonywać 25 serii po 8-10 sekund każdy skurcz trzy razy dziennie. Pamiętaj, żeby nie napinać przy tym brzucha i pośladków, a jedynie otaczające pochwę, cewkę moczową i odbytnicę.

Lepiej nie wykonywać ćwiczeń mięśni Kegla podczas oddawania moczu, bo może utrudnić to opróżnienie pęcherza i wywołać bolesne skurcze.

Zobacz także: Dotknij mnie tutaj... - punkty erogenne, o których nie wiesz

Redakcja poleca

REKLAMA