Czy istnieją pozycje seksualne, które ułatwiają zajście w ciążę?

Przyszli rodzice
Dobrze wiemy, co zrobić, aby nie zajść w ciążę. Co jednak zrobić, gdy pragniemy mieć potomka? Jak organizm kobiety przygotowuje się na przyjęcie plemników? Kiedy jest najlepszy czas na zajście w ciążę i czy istnieją pozycje seksualne, które ułatwią zapłodnienie?
/ 22.11.2017 14:39
Przyszli rodzice

Pochwa przygotuje się sama

Natura sama stworzyła mechanizm, który przygotowuje narządy płciowe kobiety do poczęcia. Pochwa zmienia się w czasie stosunku płciowego. Przed jest niczym zamknięta komora, ale gdy kobieta jest podniecona, pochwa ulega przekrwieniu. Prowadzi to do zwiększenia ilości płynu zwilżającego, który ułatwia wejście członka do pochwy. Górna część pochwy powiększa się. Na wysokości szyjki macicy tworzy się zbiornik, a dolna część pochwy zamyka się, aby przytrzymać wewnątrz członek. Zbiornik, który powstaje w górnej części jest przeznaczony dla plemników.

Dni płodne

Należy o nich pamiętać przy planowaniu ciąży. Jeżeli obserwujemy swój organizm, jest nam o wiele łatwiej. Pomiar temperatury, ocena rodzaju śluzu, czy dokładne notowanie terminów rozpoczęcia cyklu – to informacje, które pozwolą nam wyznaczyć dni płodne. W wyznaczeniu dnia płodnego pomoże nam również test LH. Dostępny w aptekach test pozwala ocenić poziom luteiny, hormonu, którego poziom wzrasta dzień przed owulacją.

Warto pamiętać, że charakterystyczną cechą dni płodnych jest pojawienie się śluzu w pochwie. Śluz „płodny” jest przezroczysty, szklisty i ciągliwy. Taki śluz umożliwia plemnikom podróż do jajeczka.

Ćwiczenia mięśni Kegla także mogą przyczynić się do zwiększenia szans na poczęcie. Zaciskanie mięśni może przyspieszyć podróż plemników.

Kiedy można zajść w ciążę?

Plemniki – droga do zapłodnienia

Dobrej jakości plemniki w odpowiednich warunkach –obecność śluzu i owulacja – zawsze dotrą tam, gdzie dotrzeć mają. Część z nich najprawdopodobniej opuści pochwę po stosunku, ale część pozostanie. Próba wepchnięcia tego, co pochwę opuściło, może niestety się nie powieść. Pochwa nie jest naczyniem, do którego z łatwością wszystko się wlewa. Zatem, nie próbujmy w ten sposób eksperymentować. Część plemników napotka na swojej drodze przeszkody nie do pokonania – zginą, zostaną zablokowane. Na początku drogi, podczas wytrysku, zostaje uwolnionych od 100 do 500 milionów plemników, ale wystarczy, aby tylko jeden z nich dotarł do celu.

Pozycje seksualne

Głęboka penetracja pozwala na umiejscowienie plemników na szyjce macicy. Dzięki czemu mają krótszą drogę do pokonania. Pozycje, które ułatwią plemnikom podróż to:

  • Pozycja klasyczna - partnerka leżąc na plecach, unosi nogi i obejmuje biodra partnera. Może również wyprostować nogi i unieść je ku górze.
  • Pozycja od tyłu – partnerka klęczy opierając się na dłoniach lub łokciach, a partner wchodzi w nią od tyłu. Im partnerka mocniej się pochyla, tym penetracja jest głębsza.
  • Kowadełko – partnerka leży na plecach i przyciąga kolana do swojej klatki piersiowej, jednocześnie opierając stopy o klęczącego przed nią partnera. W tej pozycji pochwa jest otwarta na głęboką penetrację. Partner unosi biodra partnerki, przytrzymuje jej uda, aby łatwiej kontrolować pchnięcia. Partnerka, w tej pozycji, ma możliwość napinania mięśni pochwy.

Czas na dziecko, czyli kiedy zajść w ciążę?

Pułapki planowania

Stworzenie ze stosunku płciowego, wyścigu do upragnionego celu, którym jest zajście w ciąże, nie pomoże w jego realizacji. Wręcz przeciwnie, narastający stres może przyczynić się do kolejnych niepowodzeń. Zatem, jeżeli przez ostatnie miesiące, w okresie owulacji traktowaliście seks jako obowiązek, może czas, aby nieco odetchnąć. Skupcie się na czerpaniu przyjemności ze wzajemnej bliskości, nie skupiajcie się tak mocno na mierzeniu temperatury, sprawdzaniu śluzu, ustawaniu się pod odpowiednim kątem oraz trzymaniu nóg wysoko, gdy jest już po wszystkim. Zapomnijmy o tym wszystkim i po prostu się kochajmy.

Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

Redakcja poleca

REKLAMA