4 najlepsze zioła na nerwy. Sprawdź, jak je stosować!

Łatwo się denerwujesz lub żyjesz w ciągłym stresie? Wykorzystaj naturalne sposoby na uspokojenie. Sprawdź, dzięki jakim ziołom uspokoisz swoje nerwy.

Zioła na nerwy
fot. Panthermedia

Zioła lecznicze, takie jak melisa, dziurawiec czy passiflora posiadają naturalne działanie uspokajające. Ich korzystny wpływ na nerwy znany jest od wieków. Również dziś chętnie i często wykorzystuje się korzystne działanie, które mają zioła. Zanim jednak zaczniesz ziołową terapię uspokajającą sprawdź, jak stosować zioła lecznicze.

Jakie zioła mają działanie uspokajające?

Łagodzące dolegliwości nerwowe preparaty roślinne zawierają najczęściej jedno lub kilka ziół, takich jak na przykład

Jak długo można stosować uspokajającą ziołoterapię?

To, jak długo można stosować preparaty ziołowe, zależy od tego, jakie zioła wchodzą w skład zażywanych preparatów. Ziołowe leki uspokajające nie mają co prawda takich skutków ubocznych, jak konwencjonalne, ale a w nadmiarze niektóre z nich mogę wywołać niepożądane działanie.

Jakie działanie niepożądane mogą mieć zioła na uspokojenie?

Passiflorę, czyli męczennicę cielistą, specjaliści zgodnie nazywają najsilniejszym zielem uspokajającym. Trzeba jednak zachować umiar w stosowaniu, bo przedawkowana wywołuje bóle głowy i zaburzenia widzenia. Z kolei chmiel i kozłek lekarski nie tylko uspokajają,ale też ograniczają aktywność ruchową i działają nasennie. Dlatego lepiej przyjmować je wieczorem.

Natomiast melisę i jej preparaty można bezpiecznie zażywać przez długi czas. Bardzo skutecznie łagodzi nerwowość i stany lękowe, nie powoduje jednak senności w ciągu dnia. Najprostszym sposobem jest przygotowanie naparu. Torebkę melisy zalewa się szklanką wrzątku i parzy 10 minut. Taką herbatkę można pić 3 razy dziennie. 

Wykorzystaj lecznicze właściwości roślin!

Publikacja:
Marta Wilczkowska Redaktor, Specjalista SEO Polki.pl
Oceń artykuł 20 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
alex2015.10.06 21:36
Ale reklamy!!!
oko2014.11.17 21:08
dwie szklany bimbru i spokój na kilka godzin zapewniony :)))
aga872014.08.21 00:26
Ja piłam do tej pory melisę, ale mam wrażenie, że stres mnie już tak nakręca, że albo oszaleję, albo nie wiem co. W tej chwili wzięłabym wszystko czy na pewno środki ziołowe są bezpieczne? Destresan max w składzie same zioła.
Aneta2014.06.04 23:40
Gdy jestem zdenerwowana bardzo ciężko mi się skupić na pracy. Na zaparzanie ziół nie mam czasu. Odkryłam, dzięki aptekarce, destresan max. Środek zawiera naturalne składniki m.in. ekstrakt z liści melisy, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego i magnez i witaminę B6. Szybko pomaga, nie otępia i nie chce się po nim spać.
Jolunia2014.06.02 21:45
Zioła naprawdę mają moc. Ja pijam melisę, ale jak naprawdę mam dużo stresu, to pomaga mi tylko destersan max.
nienerwuska2010.02.26 14:14
Ja stosuję Relamax b6, melisa, magnez i vit b6. Melisa z magnezem wyciszają i uspokajają. Relamax nie zawiera chmielu, więc człowiek nie jest skołowaciały, może normalnie pracować i prowadzić autko.
2009.03.05 19:22
Probowalam i rezultat mizerny. Od pewnego czasu zażywam ziołowe kapsułki Nervomix. Jest tam melisa, kozłek, chmiel i dziurawiec, więc wszystko w jednym. Jestem spokojniejsza i lepiej śpię.
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz