4 najlepsze zioła na nerwy. Sprawdź, jak je stosować!

Łatwo się denerwujesz lub żyjesz w ciągłym stresie? Wykorzystaj naturalne sposoby na uspokojenie. Sprawdź, dzięki jakim ziołom uspokoisz swoje nerwy.

Zioła na nerwy
fot. Panthermedia

Zioła lecznicze, takie jak melisa, dziurawiec czy passiflora posiadają naturalne działanie uspokajające. Ich korzystny wpływ na nerwy znany jest od wieków. Również dziś chętnie i często wykorzystuje się korzystne działanie, które mają zioła. Zanim jednak zaczniesz ziołową terapię uspokajającą sprawdź, jak stosować zioła lecznicze.

Jakie zioła mają działanie uspokajające?

Łagodzące dolegliwości nerwowe preparaty roślinne zawierają najczęściej jedno lub kilka ziół, takich jak na przykład

Jak długo można stosować uspokajającą ziołoterapię?

To, jak długo można stosować preparaty ziołowe, zależy od tego, jakie zioła wchodzą w skład zażywanych preparatów. Ziołowe leki uspokajające nie mają co prawda takich skutków ubocznych, jak konwencjonalne, ale a w nadmiarze niektóre z nich mogę wywołać niepożądane działanie.

Jakie działanie niepożądane mogą mieć zioła na uspokojenie?

Passiflorę, czyli męczennicę cielistą, specjaliści zgodnie nazywają najsilniejszym zielem uspokajającym. Trzeba jednak zachować umiar w stosowaniu, bo przedawkowana wywołuje bóle głowy i zaburzenia widzenia. Z kolei chmiel i kozłek lekarski nie tylko uspokajają,ale też ograniczają aktywność ruchową i działają nasennie. Dlatego lepiej przyjmować je wieczorem.

Natomiast melisę i jej preparaty można bezpiecznie zażywać przez długi czas. Bardzo skutecznie łagodzi nerwowość i stany lękowe, nie powoduje jednak senności w ciągu dnia. Najprostszym sposobem jest przygotowanie naparu. Torebkę melisy zalewa się szklanką wrzątku i parzy 10 minut. Taką herbatkę można pić 3 razy dziennie. 

Wykorzystaj lecznicze właściwości roślin!

Publikacja:
Szef działu Poradnictwo, Specjalista SEO Polki.pl
Oceń 4,68 / 22 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: sok brzoskwiniowy

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz