POLECAMY

Domowa apteczka - lipa na kaszel

Lekkie przeziębienia warto leczyć tzw. domowymi metodami. Na pewno nie zaszkodzą, a pomóc mogą.

Lekkie przeziębienia warto leczyć tzw. domowymi metodami. Na pewno nie zaszkodzą, a pomóc mogą.
   
Domowa apteczka - lipa na kaszel

Przy męczącym kaszlu dobrze jest pić kilka razy dziennie herbatkę z kwiatu lipy albo z czarnego bzu. Szyję i klatkę piersiową należy nacierać olejkiem eukaliptusowym oraz tymiankowym. Wieczorem warto zastosować kąpiele stóp. Do wanny albo do miednicy należy nalać tyle ciepłej wody, żeby sięgała do połowy łydek i wsypać do niej garść soli kuchennej. Teraz wkładamy nogi do wody i powoli dolewamy wrzątku. Kończymy kąpiel, gdy zaczniemy się pocić. Wkładamy na nogi wełniane skarpety i kładziemy się do łóżka.


Źródło: MWmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Witam mam kaszel od 5 dni od 2 dni zaczołem brać syrop na kaszel i tabletki do ssania Herbitussin. Nie chce isc do lekarza ponieważ kilmat jaki tam panuje jest straszny. Lekarze przepisuja zawsze te same tabletki a one nic nie pomagaja. Myślę ze z kaszlem bylo by tak samo. Są jakies domowe sposoby na kaszel??