POLECAMY

Co robić, gdy bolą stawy palców dłoni?

Ból stawów palców dłoni może świadczyć o rozwoju zapalenie stawów międzypaliczkowych. Przeczytaj, jak leczyć tę dolegliwość

Co robić, gdy bolą stawy palców dłoni? fot. Fotolia
Mam 25 lat i lekarze przypuszczają, że choruję na zapalenie stawów międzypaliczkowych. Palce na zgięciach puchną, są zaczerwienione, cieplejsze, swędzą. Gdy pod wpływem leków opuchlizna schodzi, skóra jest nadal czerwona (czasem staje się sina) oraz nadwrażliwa. Nawet otarcie o zamek błyskawiczny czy też niekontrolowane dotknięcie paznokciem sprawiają ból. Lekarze jednak nie wiedzą, skąd się wzięły u mnie te dolegliwości i jak je leczyć. Co mam robić?

Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Dorota Łukaszuk:

W początkowym okresie wiele chorób stawów daje podobne objawy:
  • RZS (reumatoidalne zapalenie stawów),
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • odczynowe zapalenie stawów w przebiegu chorób wirusowych lub bakteryjnych,
  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • choroby tkanki łącznej.
Aby ustalić, co w Pani wypadku jest przyczyną, potrzebna będzie wnikliwa diagnostyka reumatologiczna obejmująca badania krwi, USG i RTG zajętych stawów. Dzięki temu da się postawić ostateczną diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie. Co może Pani (oprócz badań) zrobić już teraz? Proszę unikać dużych przeciążeń stawów, gwałtownych zmian temperatury, wilgoci (np. moczenia rąk w zimnej wodzie). Wszystkie te czynniki mogą bowiem zaostrzać objawy.

O przyczynach opuchlizny palców dłoni czytaj też na naszym forum medycznym.

Więcej o problemach ze stawami:

Na podstawie artykułu z Przyjaciółki

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (44)
/3 miesiące temu
Jak przekroczyłam magiczne 40 lat to zaczęły mi dokuczać bóle stawów. Od razu jak gdzieś mnie bolało to reagowałam. Używałam kilku maści, ale z miernym skutkiem. Dopiero pózniej znajoma poleciła mi krem nano one. Do tej pory mam go w domowej apteczne na wypadek gdyby coś się działo.
/4 miesiące temu
Dzięki streetcom miałam okazję testować preparat Litozin Forte przez okres 3 miesięcy. Litozin Forte to suplement diety, który pomógł mi przezwyciężyć ból stawów w kolanach. Miałam problemy z wejściem po schodach, nie mogłam swobodnie ćwiczyć .Obecnie stawy kolanowe są elastyczne ponieważ nie „skrzypię” jak się poruszam po schodach a co najważniejsze to po przerwie powróciłam do ćwiczeń w klubie fitnes. Stawy są na piątkę!!!
/4 miesiące temu
Stawy - od czasu do czasu bolały, czasami mocniej, szczególnie gdy było mniej ruchu lub nawet było zimniej i ciągle szukałam preparatu, który by pomógł. Dzięki streetcom w odpowiednim czasie miałam okazję testować preparat Litozin Forte przez okres 3 miesięcy regularnie i okazał się bardzo pomocny. Już po miesiącu zaczęło się odczuwać pozytywne zmiany, mniejszy ból, który ustąpił po 3 miesiącach i jak na razie, nawet już nie stosując preparatu, mam ten problem z głowy. Oczywiście potrzebny jest też regularny ruch, a nie zasiedzenie ... Litozin Forte ma naturalny kompleks składników bioaktywnych, wyizolowanych z dzikiej róży i witaminy C, skutecznie z czasem zmniejsza uczucie sztywności stawów i dodatkowo działa przeciwzapalnie, czyli wykazuje przyszłościowe działanie, co też jest ważne. Dzięki stosowaniu tego preparatu mam lepsze samopoczucie, bo ma witaminy, no i łatwiej się ruszać, a wiadomo, że takie pozytywy podnoszą człowieka na duchu :) Stawy zregenerowane, więc stosowanie "owocne". Polecam. Forma wygodna - bo w tabletkach.Stawy - od czasu do czasu bolały, czasami mocniej, szczególnie gdy było mniej ruchu lub nawet było zimniej i ciągle szukałam preparatu, który by pomógł. Dzięki streetcom w odpowiednim czasie miałam okazję testować preparat Litozin Forte przez okres 3 miesięcy regularnie i okazał się bardzo pomocny. Już po miesiącu zaczęło się odczuwać pozytywne zmiany, mniejszy ból, który ustąpił po 3 miesiącach i jak na razie, nawet już nie stosując preparatu, mam ten problem z głowy. Oczywiście potrzebny jest też regularny ruch, a nie zasiedzenie ... Litozin Forte ma naturalny kompleks składników bioaktywnych, wyizolowanych z dzikiej róży i witaminy C, skutecznie z czasem zmniejsza uczucie sztywności stawów i dodatkowo działa przeciwzapalnie, czyli wykazuje przyszłościowe działanie, co też jest ważne. Dzięki stosowaniu tego preparatu mam lepsze samopoczucie, bo ma witaminy, no i łatwiej się ruszać, a wiadomo, że takie pozytywy podnoszą człowieka na duchu :) Stawy zregenerowane, ręce - dłonie też sprawniejsze, więc stosowanie "owocne". Polecam. Forma wygodna - bo w tabletkach.
POKAŻ KOMENTARZE (41)