Pomoc na różne rodzaje bólu

Nie zawsze musisz iść do lekarza, gdy tylko coś cię boli… Zobacz co warto mieć w domu na różne bolesne okazje…
/ 23.01.2013 07:38

Nie zawsze musisz iść do lekarza, gdy tylko coś cię boli… Zobacz co warto mieć w domu na różne bolesne okazje…

Pomoc na różne rodzaje bólu

depositphotos.com

Ból towarzyszy nam praktycznie ciągle – bóle głowy, mięśni, kontuzje, przeziębienia, bóle zębów, reumatyzm… żeby na tym się tylko kończyło. Na szczęście, rzadko kiedy musimy poddawać się cierpieniu, bo w większości przypadków można mało poważnym bólom samemu pomóc. Oto jak powinna wyglądać apteczka uśmiechniętego człowieka…

  • Niesterydowe leki przeciwzapalne – czyli najpopularniejsze oręże do walki z bólem. Pomagają na większość typowych dolegliwości związanych z migrenami, przeziębieniami, grypą, bólem zębów, mięśni czy stawów. Działają dość szybko i nie szkodzą brane okazyjnie, ale w nadmiarze mogą powodować problemy z żołądkiem. Zbijają gorączkę i pozwalają złagodzić stan zapalny. Szukaj w aptece : Aspiryny, Nurofenu, Apapu, Paracetamolu, itd.
  • Rozkurczowe leki – rozluźniają napięcie mięśni gładkich i rozszerzają naczynia krwionośne; idealne przy stanach bólowych jelit, jajników, macicy, dróg moczowych. Po zaleceniu lekarza mogą być używane przez kobiety ciężarne aby zatrzymać nadmierne skurcze macicy i złagodzić ból z nimi związany. Nie mogą być stosowane często bo wpływają na czynność wątroby. 
  • Maści i żele – działają powierzchniowo wywołując chłodzący lub rozgrzewający efekt na bolące mięśnie, stawy czy ścięgna. Pozwalają zapomnieć o bólu i złagodzić stan zapalny. Zawartość mentolu czy kapsaicyny pomaga mózgowi odwrócić uwagę o przykrych dolegliwości. Na minus – takie kremy łatwo podrażniają skórę więc nie mogą być używane zbyt często i w zbyt dużych ilościach. Szukaj w aptece: BenGay, IcyHot, Naproksen, Ketonal, itd.
  • Żelowe kompresy – nadają się zwykle do używania w dwóch wersjach – z zamrażalnika chłodzą i przynoszą ulgę przy kontuzjach likwidując opuchliznę. Powinny być stosowane w przeciągu pierwszych 48 godzin od urazu. W wersji ciepłej pozwalają pozbyć się skurczów i problemów z żołądkiem, jelitami, bolesną miesiączką a także bólów krzyża czy reumatycznych. Uwaga! Lodu nie wolno przykładać bezpośrednio do skóry i nigdy na więcej niż 20 minut.
  • Woreczki z pestkami czy ryżem – działają na zasadzie termoforu – podgrzane w kuchence mikrofalowej i położone na bolący brzuch, plecy czy krzyż pozwalają rozkurczyć mięśnie i pobudzić krążenie w tkance. Idealne dla maluszków mających problem z kolkami.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA