Cyclodynon - na kobiece sprawy

Cyclodynon reguluje zaburzoną gospodarkę hormonalną organizmu. Przeczytaj więcej o działaniu i stosowaniu tego preparatu

Cyclodynon
fot. materiały prasowe

Cyclodynon®, który w znaczący sposób reguluje cykl miesiączkowy i łagodzi objawy przedmenstruacyjne. Pozytywne wyniki badań klinicznych preparatu Cyclodynon® potwierdzają wysoką skuteczność i niski wskaźnik występowania działań niepożądanych. Cyclodynon® zawiera standaryzowany wyciąg z niepokalanka (vitex agnus casus), jest to największa dawka niepokalanka zawarta w jednej tabletce na rynku polskim.

Od wielu lat medycyna bada działanie rośliny leczniczej Vitex agnus castus, stosowanej już w medycynie starożytnej. Roślinne preparaty zawierające wyciąg z niepokalanka, takie jak Cyclodynon®, stosowane w przypadku podwyższonego poziomu prolaktyny, będącego jedną z przyczyn zaburzonej równowagi hormonalnej, ingerują w dominujące hormony sterujące cyklem menstruacyjnym, zwalczając w ten sposób przyczynę, a nie skutki. Dowiedziono, że Cyclodynon® posiada wysoką skuteczność w leczeniu PMS oraz zaburzeń cyklu miesiączkowego, będąc przy tym preparatem dobrze tolerowanym przez organizm. Cyclodynon® jest dostępny w aptekach bez recepty.
Niepokalanek mnisi (vitex agnus castus).

Czytaj także:

Jak działa Cyclodynon®?


Niepokalanek mnisi ma drobne fioletowe, niebieskie, różowe lub białe kwiaty. Ekstrakt uzyskiwany z czerwono-czarnych owoców niepokalanka zawiera substancje czynne, wiążące określone receptory dopaminowe w podwzgórzu, wywołując – podobnie jak sama dopamina – obniżenie poziomu prolaktyny we krwi. Tym samym równowaga hormonalna estrogenów i progesteronu zostaje przywrócona, a zjawiska towarzyszące podwyższonemu stężeniu prolaktyny, takie jak zaburzenia cyklu menstruacyjnego, bóle piersi lub obrzmienia, ulegają złagodzeniu. Odbudowa równowagi hormonalnej organizmu za pomocą środków roślinnych prowadzi do normalizacji cyklu, której towarzyszy również łagodzenie dolegliwości związanych z PMS.

Jakość dzięki specjalnym ekstraktom


Rośliny lecznicze zawierają cały szereg substancji aktywnych, posiadających różne działanie. Dokładna kontrola użytych roślin, ujednolicone procesy produkcyjne oraz delikatna technologia ekstrakcji gwarantują niezmiennie wysoką jakość pożądanych składników w wyciągu roślinnym. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, firmia Bionorica oferuje wysokoefektywny ekstrakt z owoców niepokalanka (Ze 440), bogaty w substancje obniżające poziom prolaktyny. Ten specjalny wyciąg zawarty został w niehormonalnym preparacie leczniczym Cyclodynon®.

Jak zażywa się Cyclodynon®?


Cyclodynon® zaleca się przyjmować nieprzerwanie przez okres trzech miesięcy, również podczas menstruacji. Kurację można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu. Po złagodzeniu dolegliwości lub zauważeniu poprawy wskazane jest kontynuowanie kuracji, tak aby lek był przyjmowany przez 3 miesiące.

Zalecana dawka – 1 tabletka dziennie – sprawia, że Cyclodynon® nadaje się dla każdej z pań. Jest to najwygodniejszy, wręcz idealny, sposób dawkowania.

Oceń 3,55 / 71 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z pomarańczy i mango

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz