Spadek libido w ciąży

Wszystkiemu winne są hormony! To one odpowiadają za huśtawkę energii i uczuć. Ale Ty nie jesteś całkowicie bezbronna wobec natury.

kobieta, łóżko

Nie martw się, kiedy na początku ciąży zaobserwujesz u siebie spadek libido. Najprawdopodobniej to sprawka hormonu ciąży, czyli groźnie brzmiącej gonadotropiny kosmówkowej.

Już kilka dni po zapłodnieniu, poziom tego hormonu gwałtownie wzrasta i przez najbliższe trzy miesiące utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzięki temu zapłodnione jajeczko bezpiecznie zagnieżdża się w macicy i rozpoczyna się rozwój łożyska. Jednak ten sam hormon odpowiada również za mdłości i senność, które mogą powodować Twoją niechęć do zabaw w łóżku. Również inny hormon: progesteron, który zapobiega odrzuceniu płodu przez organizm matki, powoduje, że kobieta może mieć trudności w osiąganiu podniecenia seksualnego. Dowiedz się jak matki rujnują swoje życie seksualne.

Hormonalna odsiecz
Twojemu partnerowi, który z niecierpliwością wygląda czasów, kiedy odzyskasz swoją fantazję w łóżku, pozostaje pocieszenie, że już wkrótce górę wezmą hormony, dzięki którym znowu będziesz miała ochotę na seks. W drugim trymestrze dzięki podwyższonemu poziomowi relaksyny i estrogenu w Twoim ciele, najprawdopodobniej znowu powrócą siły i chęć na miłosne zabawy. Pobudzeniu seksualnemu sprzyja też testosteron, produkowany przez łożysko.

Od czwartego miesiąca ustaną ciążowe dolegliwości i wróci dobry humor. Twoje ciało stanie się rozluźnione i żądne czułych pieszczot. Aby jednak z powrotem odzyskać chęci do intymnych pieszczot bardzo ważna jest akceptacja tego, jak zmienia się Twoje ciało. Twój rosnący brzuszek może stać się dla Ciebie powodem do wstydu w łóżku – zupełnie bezpodstawnie. Krągłości, jakich nabierasz, są wyjątkowo ponętne dla Twojego partnera, dlatego nie wahaj się ich mu ukazywać. Kobieta akceptująca bez zastrzeżeń swój stan i ciało, emanuje pozytywną, seksowną energią.

Popraw sobie nastrój
Jeśli do tej pory ciąża kojarzy Ci się jedynie z męczącymi nudnościami i sennością, pora by to zmienić. Pamiętaj, że w głównej mierze to od Twojego nastawienia zależy, jak będziesz wspominać ciążę. Rozpieszczaj się – nie jedzeniem podwójnych porcji – ale dbaniem o ciało i zmysły. Zamiast ściskać się w dżinsach sprzed kilku miesięcy zafunduj sobie specjalne ciążowe ubrania – dzięki nim będziesz mogła wyglądać seksownie nawet pod koniec trzeciego trymestru. Specjalna bielizna ciążowa pozwoli Ci zachować ładne kształty po ciąży. Staraj się dbać o siebie tak samo, jak przed ciążą: depiluj brwi i nogi, używaj balsamów nawilżających (działających też na rozstępy), nie zapominaj o pielęgnacji włosów i delikatnym makijażu.

Oceń 4,33 / 9 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: