Sprawdź, jakich pieluch dla dziecka nie wolno kupować!

Dzięki naszym radom dowiesz się, jak dokonać wyboru właściwego wyboru przy kupnie pieluszek!

fot. Fotolia
Choć jednorazowe pieluszki mają swoje wady (np. rozkładają się kilkaset lat), trudno się bez nich obyć. O czym warto więc pamiętać podczas zakupów, gdy mamy do wyboru setki ich rodzajów?

1. Wybierz odpowiedni rozmiar

Nie wolno kupować za małych, ani za dużych pieluszek.
Za duże pieluszki przeciekają, za małe – uciskają brzuszek i dziecku jest w nich po prostu niewygodnie. Pieluchy wg rozmiarów są również dostosowane do wieku dziecka. I tak np. dla noworodka są bezzapachowe. Wybierając pieluszki kieruj się wagą maleństwa. W związku z tym, że dziecko szybko rośnie, nie rób zbyt dużych zapasów.

2. Postaw na jakość

Nie kupuj tych najtańszych.
Nie oznacza to oczywiście, że musisz kupować te z najwyższej półki! Jednak pamiętaj, że nieodpowiednia pieluszka może uszkodzić delikatną skórę dziecka, przez co maluch może marudzić. A to odbije się również na tobie... Z tego powodu lepiej zrezygnuj z pieluch, jeśli są sztywne, dziwnie pachną, głośno szeleszczą, czy odrywają się im rzepy.

3. Policz, ile zapłacisz za sztukę

Patrz na wielkość opakowania.
Na ogół bardziej opłaca się kupić większe i droższe opakowanie, bo pojedyncza pieluszka kosztuje wówczas mniej niż w wypadku tych tańszych, ale za to mniejszych opakowań.

4. Porównuj ceny

I zacznij oszczędzać na pieluszkach.
Warto, bo pieluszki tej samej firmy mogą mieć różne ceny w poszczególnych sklepach. Jeśli zaopatrujesz się w sklepie internetowym, pamiętaj o tym, by wziąć pod uwagę cenę wysyłki.
Ten film powstawał 7 lat, ale efekt jest powalający. Kochamy polskie Karkonosze!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
Abc33/2 tygodnie temu
Pieluchy zmienia się co 3-4 godzin. W nocy dziecko siusia ale ten mocz dostaje się do tego żelu w środku i dziecko nie odczuwa że mokro. Mowa oczywiście o pampersach. Dobrze piszecie. Dobrze jest trafić na promocje w megapakach. O wiele taniej to wychodzi niż mniejsza paczka i podobna cena. Te tańsze pieluchy np Dada są tańsze ale trzeba częściej zmieniać i łatwiej o podrażnienia, odparzenia. Takie jest moje zdanie....
iwona/2 lata temu
Tak, ale jak dziecko ma roczek to nie siusia tak dużo już w nocy. Moje dziecko zaraz jak ma mokro to się budzi a potem długo nie może zasnąć i męczy się więc ja wybieram właśnie pampersy. Próbowałam innych ale nie jest fajnie jak dziecko zrobi raz czy dwa siusiu i nawet nie dużo i to nie wsiąka. Wtedy to są podrażnienia, ja takie leczyłam 2miesiące.
Mama/3 lata temu
Od razu napiszcie żeby kupować pieluchy firmy Pampers w największych opakowaniach. Co za bzdura. Często te dużo tańsze pieluchy z dyskontów są dużo lepsze - zawierają mniej substancji szkodliwych i są delikatniejsze dla skóry dziecka. Ludzie to że dziecko całą noc ma sucho to wcale nie jest dla niego dobrze, może tylko dobrze dla rodzica. Ale niech każdy z nas sobie pomyśli, czy chciałby całą noc we własnych sikach leżeć? To że pielucha sucha nie znaczy że tych siusiek tam nie ma i tych miliardów ciągle namnażających się bakterii też!!!!