Bezpieczne kosmetyki dla niemowlęcia – jakie wybrać?

Skóra małego dziecka jest wrażliwa i bardzo delikatna, dlatego musisz wybierać specjalne kosmetyki dla dzieci. Na jakie składniki warto zwrócić uwagę? Jak wybrać bezpieczny kosmetyk do pielęgnacji skóry niemowlęcia?

bezpieczne kosmetyki dla niemowlęcia

fot. Fotolia

Kremy z olejami – tańsze i droższe

Skóra dziecka – delikatna i znacznie bardziej podatna na podrażnienia niż w przypadku dorosłych, wymaga wyjątkowej troski już od pierwszych chwil życia. Wybierając produkty do codziennej pielęgnacji skóry dziecka, należy szukać takich, które zapewnią maluchowi łagodną i skuteczną ochronę oraz sprawią przyjemność z codziennego stosowania. Jak wybrać produkt, który spełni oczekiwania rodziców i ich pociech?

Jakie właściwości powinien mieć idealny preparat do pielęgnacji skóry dziecka?

Pielęgnacja skóry powinna być bezpieczna i skuteczna, dlatego podjęcie decyzji na temat tego, który produkt będzie odpowiedni dla dziecka, nie należy do najłatwiejszych. Polskie rodziny zapytane o to, jakie cechy powinien mieć idealny produkt do pielęgnacji skóry ich dzieci, najczęściej wskazują na trzy rzeczy:

  • dobra opinia na rynku,
  • polecany przez ekspertów,
  • zadowolenie dziecka ze stosowania danego produktu podczas kąpieli.

Najkorzystniejsze dla dziecka okazują się preparaty, które jednocześnie zapobiegają przesuszaniu skóry oraz chronią przed utratą wody, a więc produkty uniwersalne. Delikatna skóra dziecka podatna jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy słońce, ale nie bez znaczenia jest także korzystanie z twardej wody i przebywanie w miejscach klimatyzowanych. Kosmetyk powinien skutecznie myć, nie podrażniać skóry i pozostawiać delikatną warstwę ochronną.

Zobacz także: Które materiały w ubrankach mogą uczulać dziecko?

Składniki kosmetyków dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Produkty dla dzieci, dzięki formule na bazie parafiny, wazeliny, masła shea i gliceryny, zapobiegają powstawaniu suchości oraz odbudowują delikatną, naturalną barierę skórną. Szampon, który nie zawiera mydła, pozwoli uniknąć nieprzyjemnego szczypania w oczy. Z kolei żel do mycia głowy i ciała delikatnie i skutecznie umyje skórę dziecka, a dzięki składnikom pianotwórczym dodatkowo zapewni dziecku i rodzicom chwile beztroskiej zabawy.

Balsam do ciała – dzięki zawartości parafiny ciekłej i wazeliny, ochroni skórę najmłodszych przed czynnikami zewnętrznymi, a skórę podrażnioną lub podatną na wyprysk atopowy delikatnie złagodzi, eliminując ból i swędzenie.

Dodatkowym atutem produktów przeznaczonych specjalnie dla dzieci jest przyjemny zapach. Zapewniają one kojącą kąpiel i uspokajają malucha przygotowującego się właśnie do snu.

Na podstawie materiałów prasowych Oilatum Baby

Zobacz także: 10 najlepszych kosmetyków dla niemowląt!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)