10 najlepszych antyperspirantów

Jedynie dobre antyperspiranty mogą zapewnić ci świeżość! Dają długotrwały efekt na randce, w upalne dni i w sytuacjach stresowych.

Antyperspiranty to coś znacznie więcej niż dezodoranty, które jedynie neutralizują nieprzyjemny zapach potu. Antyperspiranty potrafią niemal w 100 % ograniczyć pocenie. Najczęściej są bezzapachowe, ewentualnie mogą mieć delikatny, kremowy zapach. Nie zawierają alkoholu dzięki czemu nie podrażniają skóry - w drogeriach znajdziecie też różne edycje specjalnie przeznaczone do skóry wrażliwej.


Co powinien zawierać dobry antyperspirant?

Najważniejszym składnikiem czynnym w antyperspirantach są sole glinu (najczęściej chlorowodorotlenek wymieniany w składzie kosmetyku pod nazwą Aluminium chlorohydrate). Związki te pod wpływem naturalnego odczynu skóry zmieniają się w rodzaj żelu, który uszczelnia ujścia gruczołów potowych. Dobrze jeśli dodatkowo zawierają składniki nawilżające - alantoinę czy pantenol.


Więcej o pielęgnacji ciała:


W naszej galerii znajdziecie przegląd najlepszych antyperspirantów:

Masaż antycellulitowy - brzuch
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/2 miesiące temu
Farmaceutka poleciła mi spróbować Super Deo, bo miałam kłopty z potem.Już po kilku użyciach poczułam się świetnie.
/5 miesięcy temu
tylko Etiaxil bardzo skuteczny już od 1 aplikacji chroni do 5 dni
/9 miesięcy temu
Ja używam i polecam antyperspirant roll-on Sanex, bardzo mocna ochrona przed poceniem a dodatkowo pielęgnuje skórę. Nie zostawia plam na ubraniach i ma przyjemny subtelny zapach.
POKAŻ KOMENTARZE (26)