10 najlepszych antyperspirantów

Jedynie dobre antyperspiranty mogą zapewnić ci świeżość! Dają długotrwały efekt na randce, w upalne dni i w sytuacjach stresowych.

Antyperspiranty to coś znacznie więcej niż dezodoranty, które jedynie neutralizują nieprzyjemny zapach potu. Antyperspiranty potrafią niemal w 100 % ograniczyć pocenie. Najczęściej są bezzapachowe, ewentualnie mogą mieć delikatny, kremowy zapach. Nie zawierają alkoholu dzięki czemu nie podrażniają skóry - w drogeriach znajdziecie też różne edycje specjalnie przeznaczone do skóry wrażliwej.


Co powinien zawierać dobry antyperspirant?

Najważniejszym składnikiem czynnym w antyperspirantach są sole glinu (najczęściej chlorowodorotlenek wymieniany w składzie kosmetyku pod nazwą Aluminium chlorohydrate). Związki te pod wpływem naturalnego odczynu skóry zmieniają się w rodzaj żelu, który uszczelnia ujścia gruczołów potowych. Dobrze jeśli dodatkowo zawierają składniki nawilżające - alantoinę czy pantenol.


Więcej o pielęgnacji ciała:


W naszej galerii znajdziecie przegląd najlepszych antyperspirantów:

Masaż antycellulitowy - brzuch
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (31)
/3 tygodnie temu
Rzeczywiście ten etiaxil jest na rzeczy, dobrze dziala!
/miesiąc temu
Od siebie mogę polecić Etiaxil – najbardziej niezawodny z tych, które poznałam i nie muszę kupować co tydzień nowego opakowania – bez problemu starcza na miesiąc, bo wystarczy użyć go 2 razy w tygodniu. Warto wydać trochę więcej i mieć spokój na długo.
/4 miesiące temu
Farmaceutka poleciła mi spróbować Super Deo, bo miałam kłopty z potem.Już po kilku użyciach poczułam się świetnie.
POKAŻ KOMENTARZE (28)