Kremy na rozstępy - 17 najskuteczniejszych kosmetyków

Regularne stosowanie kremów na rozstępy znacząco zapobiega ich powstawaniu i pomoże spłycić już istniejące. Wcieraj kremy w ciało raz dziennie, najlepiej wieczorem.
Małgorzata Machnicka / 11.09.2020 07:00

Kremy na rozstępy najczęściej w swoim składzie zawierają masło kakaowe, witaminą E, masło Shea, glicerynę, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej i alg, olej ze słodkich migdałów i jojoba. W naszej galerii znajdziesz 17 najlepszych kremów na rozstępy w różnych kategoriach cenowych - od 19 do 129 złotych.

Czym są rozstępy?

Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących strukturę skórną - najczęściej pod wpływem szybkiego przybierania lub tracenia na wadze, u kobiet w ciąży lub karmiących, u osób z dużą aktywnością fizyczną lub młodzieży w okresie wzrostu.

Tworzą się w skórze właściwej, a nie powierzchniowo, dlatego tak trudno je zlikwidować. Szczególnie wrażliwymi na rozciąganie są okolice brzucha, ud, piersi i pośladków. Regularne stosowanie kremów na rozstępy nie tylko skutecznie zapobiega ich powstawaniu, ale również rozjaśnia już istniejące. 

Działanie kremu możesz wspomóc zabiegami na rozstępy, które dają naprawdę fantastyczne rezultaty!

Jak stosować krem na rozstępy?

Kremy na rozstępy mają działanie silnie nawilżające i regenerujące. Stosowanie ich na zdrową skórę może całkowicie wyeliminować powstawanie rozstępów.

Jeśli jednak masz już rozstępy, możesz je spłycić, wygładzić i sprawić, że będą o wiele mniej widoczne. Pamiętaj, tylko regularnie stosowanie kremów może przynieść efekty - krem na rozstępy stosuj raz dziennie, na wszystkie newralgiczne miejsca, najlepiej wieczorem, wykonując masaż ciała.

Więcej o kosmetykach:
Najlepsze kremy na cellulit
Najlepsze kremy na przebarwienia